امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/03 - 22:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شوخی دوستانه در تلگرام دردسرساز شد

به گزارش بابل نوین،سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام کرد : در پی مراجعه فردی به هویت معلوم اهل و ساکن ساری، با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان چنین عنوان داشت؛ مدتی پیش شخصی ناشناس برای بنده پیامی مبنی براینکه در گروهی که در آن عضو بودم بلاک شده ام در شبکه اجتماعی تلگرام برایم ارسال و از بنده تقاضی کد ۵رقمی نموده است و من نیز کد مربوطه را برای وی ارسال نمودم که پس از مدتی متوجه شدم تلگرام بنده هک شده است و شخصی ناشناس به مخاطبین تلگرام بنده دسترسی کامل پیدا کرده و اقدام به ارسال پیام به آنها نموده است، از این رو تقاضای رسیدگی به پرونده را دارم.

پس از اخذ این مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت و در ادامه با بررسی های فنی و اطلاعاتی صورت پذیرفته و رصد فعالیت متشاکی در شبکه اجتماعی تلگرام ، متهم شناسایی گشت.

وی گفت : کارشناسان پلیس فتا استان با هماهنگی مقام محترم قضایی ضمن جمع آوری سیستمهای رایانه ای و مخابراتی متهم را به این پلیس احضار و در تحقیقات به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابی اعلام نمود، شماره شاکی را اشتباهاً به جای شماره تلفن هم دانشگاهی ام در گوشی خود ذخیره نمودم و به قصد شوخی با انجام مهندسی اجتماعی و به بهانه آپدیت نمودن صفحه تلگرام وی پیغامی را برای شماره او ارسال نمودم و سپس با اخذ کد ۵ رقمی وارد صفحه شخصی وی شدم و به مخاطبین تلگرام شاکی دسترسی کامل پیدا کرده و اقدام به ارسال پیام به آنها نمودم. سرانجام پرونده به همراه متهم تحویل مرجع قضائی گردید.

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان هشدار داد:
– هرگز کد ۵ رقمی ارسالی از طرف شبکه اجتماعی تلگرام را در اختیار دیگران قرار ندهید، زیرا با در اختیار داشتن این کد امکان دسترسی به صفحه شخصی تلگرام شما توسط افراد غیر وجود خواهد داشت.

منبع: شمال نیوز
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين