امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۳ - ۲۲:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارشناس ارشد روابط بین الملل؛

فتنه ۸۸ برای تاج زاده درس عبرت نشده است/با خروج ایران از سوریه باید زنان ایرانی را در بازار برده فروشان داعش ببینیم

کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: این حرف ها منطق و گفتمان شخص آقای تاج زاده نیست اگر با هر اصلاح طلب دیگری هم صحبت کنید این مفهوم را به شما منتقل می کند، تاج زاده چیز جدیدی نگفته است ، فقط ماهیت درونی خودش را افشا می کند وهنوز بدعهدی ها و فتنه ای که با دست خودشان طراحی و بافتند برای آن ها درس عبرتی نشده است.

فتنه 88 برای تاج زاده هنوز درس عبرت نشده است/ با خروج ایران از سوریه باید زنان ایرانی را در بازار برده فروشان داعش ببینیم

 

 

به گزارش بابل نوین،سید هادی سید افقهی در واکنش به اظهارات اخیر مصطفی تاج زاده از محکومین فتنه ۸۸ مبنی بر اینکه ایران باید از سوریه خارج شود، اظهار کرد: به طور کلی اصلاح طلبان دو طیف معتدل و تندرو دارند که مصطفی تاج زاده از اصلاح طلبان تندرویی است که نقش او در فتنه ۸۸ ثابت و به همین دلیل روانه زندان شد و مدت محکومیت خود را سپری کرد.

کارشناس ارشد روابط بین الملل افزود: تصور عمومی اصلاح طلبان که هاشمی رفسنجانی به آن ها خط می دهد این است که دوره درگیری و رویارویی های نظامی گذشته و این درگیری ها باید برچیده شود.

سید افقهی تصریح کرد: به عقیده اصلاح طلبان بودجه ای که برای توسعه ملزومات دفاعی و تحقیقاتی در نظر گرفته می شود بیهوده است و باید آن ها را کنار گذاشت و به جای آن با همه دنیا که در آن اسرائیل، آمریکا ، جهان غرب، اروپا و کشورهای خلیج فارس هم شامل می شود گفت و گو کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: آیا واقعا می توانیم این منطق را بپذیریم در حالی که شواهد و قرائن زیادی وجود دارد که امروز استکبار جهانی گفتمان پذیر نیست.

آمریکایی ها حتی به شرکای ناتویی خود هم رحم نکردند

کارشناس سیاست خارجی به روحیه استکباری آمریکایی ها اشاره و اظهار کرد: به این افراد باید گفت که درست است شما به ظاهر با آمریکایی ها مذاکره می کنید ولی آن ها با یک دستورالعمل از پیش تعیین شده و دیکته شده جلو می آیند چون ایران را در حد و اندازه ای نمی دانند که از درِ توازن مذاکره کرده و به تفاهم برسید.

سید افقهی با بیان اینکه استکبار جهانی نه تنها با ایران بلکه با شرکای ناتویی خود هم همین گونه برخورد می کند، عنوان کرد: اسناد ویکی لیکس فاش کردند که حدود ۱۰ سال سازمان جاسوسی سیا و برخی ارگان های امنیتی آمریکایی، صحبت های تلفنی و ایمیل های شخصیت های تراز اول اروپا مثل سارکوزی و مرکل را گوش می دادند.

وی ادامه داد: فاش شدن اسناد ویکی لیکس اعتراض این افراد از جمله مرکل که حتی مکالمات شخصی و خانوادگی او را آمریکایی ها گوش می دادند، به دنبال داشت اما جان کری در پاسخ به این اعتراض گفت که ما برای منافع و مصالح آمریکا گاهی ضرورت دارد که دست به چنین اقدامی بزنیم و اصلا نیازی نمی بینیم که بابت این کارها معذرت خواهی کنیم.

کارشناس مسائل منطقه رو به مصطفی تاج زاده و همه اصلاح طلبان گفت: با وجود این چنین آمریکای مغرور و مستکبری که به گفته امام(ره) مصداق طاغوت است،  افرادی مثل تاج زاده در داخل کشور برای چنین منطقی تبلیغ می کنند و می گویند باید از سوریه خارج شویم.

با خروج ایران از سوریه باید زنان ایرانی را در بازار برده فروشان داعش ببینیم

سید افقهی با تشریح عواقب خروج ایران از سوریه، تصریح کرد:  اگر ایران از سوریه خارج شود، حکومت بشار اسد سرنگون می شود و با روی کار آمدن آمریکای داعشی در سوریه قطعا حزب الله ضربه می بیند و خلع سلاح می شود که در صورت سرنگونی دمشق و خلع سلاح حزب الله حکومت بغداد و دولت عراق دچار خطر فروپاشی می شود.

وی ابراز کرد: بنابراین با یک محاسبه ریاضی ساده به این نتیجه می رسیم که اگر خاکریزهای ایران در سوریه، جنوب لبنان و عراق فرو بریزد قطعا باید با داعش و آمریکا لب مرز در کرمانشاه، کردستان و همدان بجنگیم.

امثال تاج زاده چون ریش در گرو آمریکا دارند این حرف ها را می زنند

کارشناس ارشد روابط بین الملل در ادامه مطرح کرد: گفتمان امثال تاج زاده نه منطق عقلانی است و نه واقع بینانه، اما این ها چون ریش در گرو آمریکا دارند و دنبال تحقق لیبرالیسم دموکراسی در ایران هستند، حرف آمریکایی ها را طوطی وار بیان می کند.

سید افقهی خاطر نشان کرد: تاج زاده و هم حزبان او سال های سال است در همین خط در زمینه های اقتصادی و فرهنگی حرکت می کنند و با وجود اینکه آسیب های این تفکر و بدعهدی آمریکایی ها را می بینند، باز هم روی عقیده خود پافشاری می کنند.

فتنه ۸۸ برای تاج زاده هنوز درس عبرت نشده است

وی با بیان اینکه خروج ایران از سوریه منطق آمریکایی هاست، تاکید کرد: تاج زاده چیز جدیدی نگفته است ، فقط ماهیت درونی خودش را افشا می کند وهنوز بدعهدی ها و فتنه ای که با دست خودشان طراحی و بافتند برای آن ها درس عبرتی نشده است.

این کارشناس سیاست خارجی افزود: این افراد که در فتنه ۸۸ دست در دست بیگانه گذاشتند، علیرغم اینکه بعد از توافق هسته ای بد عهدی و بداخلاقی آمریکایی ها را می بینند و شاهد هستند که آن ها قواعد بازی را به هم زده و تحریم ها را اضافه می کند، باز حق را به آمریکا داده و می گویند که باید کوتاه بیایم.

باورهای غلط اصلاح طلبان به امنیت کشور ضربه جدی می زند

سید افقهی سرچشمه این منطق اصلاح طلبان را هاشمی رفسنجانی خواند و گفت: منطق هاشمی رفسنجانی به تمام طیف های اصلاح طلبان اعم از اعتدالیون و تندرو سرایت کرده است، منتها طیف اعتدال گرا این مفاهیم هاشمی رفسنجانی را در پوشش و لفافه بیان می کنند و طیف تند رو اصلاح طلبان مثل تاج زاده ها رک می گویند.

وی در ادامه بیان کرد: متاسفانه باورهای غلط اصلاح طلبان به امنیت کشور و باورمندی مردم در چارچوب سیاست های برون مرزی نظام ضربه جدی می زند.

کارشناس مسائل منطقه اظهارکرد: مقام معظم رهبری تا به حال چندین بار فرمودند حضور ما در سوریه برای منافع خودمان و دفاع از جبهه مقاومت و مقابله با اسرائیل است، اما این ها حاضرند داعش وارد کشور شود و زن های ما را رسوا کرده و آن ها را در بازار برده فروشان برای بردگی ببرند تا باورشان بشود که داعش کیست و آمریکا از جان ایران چه می خواهد.

ایران  در صورت مصالحه با آمریکا فقط نام جمهوری اسلامی را یدک خواهد کشید

سید افقهی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بدعهدی  آمریکایی ها، عنوان کرد: به گفته مقام معظم رهبری حتی اگر ایران موشک بالستیک و مسئله حقوق بشر را آن طور که آمریکایی می خواهند حل کند و حمایت از سازمان های جهادی که آمریکا اسم آن ها را سازمان تروریستی می خواند، کنار بگذارد باز هم ان ها بهانه جدیدی می آورند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها ایران را یک شکور بدون انقلاب و جمهوری اسلامی می خواهند، افزود: آمریکایی ها می خواهند کار را به جایی برسانند که دین را از سیاست ایران جدا کنند و آن زمان باید فاتحه جمهوری اسلامی و انقلاب را بخوانیم و فقط یک تابلویی از جمهوری اسلامی باقی می ماند که بی محتوا و میان تهی است و تازه می شویم مثل پاکستان که فقط یک عنوان از آن می ماند.

تاج زاده یا قسم خورده که این حرف ها را بزند یا از نظام کینه دارد

این کارشناس ارشد روابط بین الملل  تصریح کرد: امروز رفقای تاج زاده، از جمله اکبر گنجی ها و محسن سازگارها و سروش و … وقتی از ایران فرار کردند و آن طرف مرزها رفتند، می گویند جمهوری اسلامی باید سرنگون شود، و حق با آمریکاست، این افراد حقوق بگیر سازمان سیا و وزارت خارجه امریکا هستند.

سید افقهی بیان کرد: بنا براین، این حرف ها منطق و گفتمان شخص آقای تاج زاده نیست اگر با هر اصلاح طلب دیگری هم صحبت کنید این مفهوم را به شما منتقل می کند منتها بیان و ادبیات شان با هم فرق دارد ولی رویکرد همه آن ها این است که باید با آمریکا مصالحه کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حالا تاج زاده تعهد داده، قسم خورده که این حرف ها را بزند یا از نظام  کینه و دشمنی دارد یا باور غلط نمی دانم این را باید از خودش پرسید.

منبع :  بوتیا نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين