امروز : یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/04 - 14:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
یکی از علمای عراق:

حامیان صدام در جنگ علیه ایران به حمایت از حضور ترکیه در عراق می پردازند

یکی از علمای عراق نسبت به عواقب حضور نظامیان ترکیه در این کشور هشدار داد و خاطرنشان کرد که حامیان صدام در جنگ با ایران امروز از ترکیه برای حضور در عراق پشتیبانی می‎کنند.

 

 

به گزارش بابل نوین،آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق، امروز در جلسه هفتگی خود مداخله ترکیه در عراق را به تحریک و حمایت برخی از کشورهای منطقه دانست و خاطرنشان کرد: ترکیه دانسته و یا نداسته در زمین سایر کشورها بازی می‎کند که خواهان مداخله در عراق و ضربه به استقلال این کشور هستند.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهای منطقه به هر اقدامی برای آزار و اذیت ملت عراق دست می‎زنند، اظهار داشت: بازی که ترکیه علیه عراق شروع کرده است به زودی به خودش باز خواهد گشت و عواقبش را مشاهده می‎کند.

این عالم عراقی تصریح کرد: کشورهای منطقه‎ که امروز ترکیه را برای مداخله در ترکیه حمایت و تشویق می‎کنند همان کشورهایی هستند که نظام دیکتاتور صدام را برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران حمایت می‎کردند و پس از آنکه تاریخ مصرف صدام به پایان رسید او را رها کردند تا سرنگون شود.

وی افزایش همکاری با کشورهای منطقه به ویژه همسایه را خواسته دولتمردان و ملت عراق دانست و بیان داشت: همکاری و تعامل عراق با کشورهای مختلف باید بر اساس منافع و مصالح هر دو کشور باشد.

آیت الله مدرسی از رشادت و جانفشانی مجاهدان عراقی در مبارزه با جریان تروریستی داعش تقدیر و تشکر کرد و خاطرنشان ساخت: جوانان قهرمان عراقی در جریان عملیات آزادسازی استان موصل اراضی این کشور را یکی پس از دیگر  پاکسازی می کنند.

وی تاکید کرد: حوزه‎های علمیه و مسؤولان سیاسی باید بیش از پیش به دین و ملت عراق توجه و خدمت کنند

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين