امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۸:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نفت ارزان، طلا گران شد

به گزارش بابل نوین، قیمت جهانی نفت در آخرین روز معاملات هفته گذشته نیز به روند نزولی خود ادامه داد و ششمین جلسه متوالی کاهشی را سپری کرد. این طولانی ترین دوره متوالی کاهش قیمت نفت خام از ماه ژوئن تاکنون و قبل از آن از ماه ژانویه تاکنون است.

 

هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات روز جمعه با ۷۷ سنت کاهش قیمت نسبت به روز قبل از آن به ۴۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با ۵۹ سنت کاهش به ۴۴ دلار و ۷ سنت در هر بشکه رسید.

ابهام در مورد نتایج انتخابات آمریکا، افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکا، کاهش تقاضا و تردیدها در مورد توانایی تولید کنندگان برای اجرایی کردن طرح کاهش تولید از جمله دلایل افت قیمت نفت طی روزهای اخیر بوده است.

 

بر اساس این گزارش قیمت نفت از زمان رسیدن به قیمت های بالا در اواسط ماه اکتبر تقریبا ۱۴ درصد کاهش یافته است.

در شرایطی که وضعیت انتخابات آمریکا شرایط نامطمئنی را بر اقتصاد جهانی حاکم کرده است بازار طلا روندی برخلاف جهت بازار نفت داشته است. قیمت طلا در معاملات روز جمعه ۱٫۲ دلار افزایش یافت و هر اونس فلز زرد در برابر ۱۳۰۴ دلار معامله شد.

در نظرسنجی های انتخاباتی هیلاری کلینتون همچنان شانس اول برای پیروزی در انتخابات است و احتمال پیروزی وی در انتخابات ۸۵ درصد برآورد شده است.

 
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين