امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۱۰:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارشی از بازیکنان نیمکت‌نشین استقلال/ نیمکت‌نشینان پولدار فوتبال ایران!

بازیکنان نیمکت‌نشین استقلال قراردادهایی با تیم‌شان دارند که مجموع آنها برابر میزان بسته شدن تیم صبای قم است.

به گزارش بابل نوین،در این گزارش به آخرین وضعیت نیمکت‌نشینان استقلال پرداخته می‌شود، بازیکنانی که قراردادهای هنگفتی با استقلال بسته و اعضای کادر فنی هم اعتقاد زیادی به آنها ندارند. نیت از انتشار گزارش زیر این نیست که توانایی بازیکنی زیر سؤال برود، اما سؤال اینجاست چرا باشگاه استقلال با این بازیکنان قرارداد بالایی بسته‌ است؟ شاید باور این موضوع سخت باشد که مجموع قرارداد بازیکنان سرشناسی که روی نیمکت استقلال می‌نشینند نزدیک به بودجه تیم فوتبال صبای قم است!

امین حاج‌محمدی، آرش افشین، میثم مجیدی و بهنام برزای بازیکنان سرشناسی هستند که روی نیمکت استقلال می‌نشینند، اما تعداد دقایق حضورشان در میدان به اندازه حضور یک بازیکن اصلی هم نیست.

امین حاج‌محمدی
وقتی سازمان لیگ لیست قرارداد بازیکنان استقلال را منتشر کرد، خیلی از علاقه‌مندان به فوتبال از قرارداد عجیب حاج‌محمدی با استقلال تعجب کردند. بازیکنی که سال گذشته در بیشتر بازی‌ها روی نیمکت استقلال نشست و پرویز مظلومی اعتقاد زیادی به او نداشت. عملکرد این بازیکن در دیدارهایی که برای استقلال به میدان رفت، چندان چشمگیر نبود و اشتباه فاحش او مقابل تراکتورسازی هنوز از یاد هواداران استقلال نرفته است. حاج‌محمدی در فصل جاری جایی در ترکیب اصلی نداشته و در بیشتر بازی‌ها حتی در لیست ۱۸ نفره هم قرار نگرفته است. این مسئله نشان می‌دهد که علیرضا منصوریان اعتقادی به این بازیکن ندارد. جالب اینجاست که منصوریان برای رسیدن به زوج خط دفاعی استقلال از همه بازیکنان استفاده کرد، اما حاج‌محمدی در افکار او جایی نداشت.

حاج‌محمدی فصل گذشته با قراردادی دو ساله به استقلال آمد. در این قرارداد ذکر شده که ۲۰ درصد به قرارداد سال دوم او اضافه خواهد شد. طبق آن چیزی که در سایت سازمان لیگ قید شده، قرارداد مدافع استقلال برای فصل جاری یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است. اگر تنها بازی‌های لیگ برتر در نظر گرفته شود، این بازیکن به ازای هر بازی نزدیک به ۳۷ میلیون تومان دستمزد می‌گیرد! با توجه به اینکه او در بیشتر بازی‌ها روی سکو بوده، تنها نیمکت‌نشینی است که بدون بازی و حتی نشستن روی نیمکت پول زیادی می‌گیرد. قرارداد مدافع استقلال تا مدت‌ها سوژه رسانه‌ها بود و روزی نبود که به آن نپردازند. مدافع استقلال در این فصل در هیچکدام از بازی‌ها به میدان نرفته است. حاج‌محمدی ۲۶ ساله سابقه بازی در تیم‌های نفت تهران و ملوان را در کارنامه خود دارد.

آرش افشین
مهاجم جنوبی استقلال در حالی که در نیم‌فصل گذشته به دلیل مصدومیت رباط صلیبی دور از میادین بود، با قراردادی ۵۰۰ میلیونی به جمع آبی‌پوشان پیوست. افشین زمانی که در فولاد بازی‌های خوبی انجام می‌داد، مورد توجه خیلی از تیم‌ها از جمله استقلال قرار داشت. او با توجه به پیشنهاد خوب سپاهان راهی این تیم شد، اما چند ماه بیشتر دوام نیاورد و دوباره به فولاد بازگشت. افشین برای گذراندن دوران خدمت سربازی راهی ملوان شد و فقط برای چند ماه حضوری پروفروغ در این تیم داشت، اما مصدومیت او را از دوران خوبش دور کرد. زمانی که صبحت از پیوستن این بازیکن به استقلال شد، خیلی‌ها انتقادات زیادی از منصوریان کردند که چرا با وجود شهباززاده (آن زمان پیوستنش به آلانیای اسپور مطرح نبود)، کاوه رضایی، علی قربانی و جابر انصاری این بازیکن را به خدمت گرفته است. افشین در این فصل تنها سه بازی و ۱۲۸ دقیقه برای استقلال بازی کرده و در جام حذفی هم مقابل ملوان نوین به میدان رفت. قرارداد این بازیکن با استقلال ۵۰۰ میلیون ثبت شده و پایش هم به گلزنی باز نشده است. افشین هم با توجه به قراردادش به ازای هر بازی نزدیک به ۱۷ میلیون تومان پول می‌گیرد.

میثم مجیدی
دیگر بازیکن گرانقیمت و نیمکت‌نشین استقلال میثم مجیدی است. این بازیکن هم توسط پرویز مظلومی به استقلال آمد و تقریباً در بیشتر بازی‌های فصل گذشته برای این تیم بازی کرد. خیلی از کارشناسان او را در حد استقلال نمی‌دانستند، اما مظلومی به این بازیکن اعتماد کرد. مجیدی هم بازی‌های خوبی در نیم‌فصل اول سال گذشته انجام داد و حتی به تیم ملی نیز دعوت شد. اُفت مدافع – هافبک استقلال از نیم‌فصل دوم شروع شد، تا جایی که مظلومی او را به نیمکت تبعید کرد. ضعیف‌ترین عملکرد مجیدی به دربی برگشت برمی‌‌گردد، جایی که پرسپولیسی‌ها از جناح راست خود و چپ استقلال نفوذهای زیادی کردند و مجیدی در بیشتر کورس‌ها جا می‌ماند. مجیدی در این فصل چهار بازی برای استقلال انجام داده و مجموع دقایق بازی او ۳۰۲ دقیقه است. این بازیکن هم به ازای هر بازی ۲۳ میلیون تومان دریافت خواهد کرد.

فرشید باقری
این بازیکن هم بدون سروصدا به استقلال پیوست. تیم‌های زیادی قصد به خدمت گرفتن هافبک فصل گذشته صبای قم را داشتند، اما او خیلی زود تیمش را انتخاب و به استقلال پیوست، آنهم با قراردادی در نوع خود جالب توجه. باقری سال گذشته قرارداد ۱۵۰ میلیونی با صبا داشت و امسال طبق اعلام سایت سازمان لیگ قرارداد ۹۵۰ میلیونی با استقلال بسته است. یعنی قرارداد باقری شش برابر سال گذشته است. منصوریان در خصوص این بازیکن گفته بود که خیلی‌ از تیم‌ها باید پول میلیاردی بدهند تا باقری را جذب کنند، اما تعداد دقایق بازی باقری نشان می‌دهد که سرمربی استقلال چندان اعتقادی به او ندارد. فرشید باقری ۹ بازی برای استقلال انجام داده که بیشتر به عنوان بازیکن نیمکت‌نشین به میدان رفته است. تعداد دقایق بازی او ۵۱۹ دقیقه است، یعنی ۵۱ دقیقه در هر بازی.

بهنام برزای
یکی از بازیکنان که امید زیادی می‌رفت امسال در استقلال بدرخشد، برزای بود، اما او نیز توسط منصوریان کمتر به بازی گرفته شده است. خیلی‌ها بر این باور بودند که برزای با توجه به استعدادی که دارد، می‌تواند روزی در اروپا بازی کند، اما این بازیکن هنوز نتوانسته خودش را در استقلال جا بیاندازد. برزای که زمانی کاپیتان تیم امید بود، امسال فروغ گذشته را نداشته است. برزای تنها پنج بازی به میدان رفته و ۳۱۹ دقیقه فرصت بازی کردن پیدا کرده است. قرارداد این بازیکن هم ۵۰۰ میلیون تومان ثبت شده است.

مجموع قرارداد این بازیکنان به استثنای بازیکنان جوان سه میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیارد تومان است! این در حالی است که تیمی مانند صبای قم با مجموع شش میلیارد تومان بسته شده است. این بازیکنان جدا از بازیکنانی مانند بختیار رحمانی، کاوه رضایی، وریا غفوری و … است که با قرارداد سنگین به استقلال پیوستند.

در زیر جدول عملکرد بازیکنان نیمکت‌نشین استقلال را که قرارداد بالایی دارند، مشاهده می‌کنید:

منبع : تسنیم

نام بازیکن تعداد بازی دقایق بازی قرارداد (تومان)
امین حاج‌محمدی ۰ ۰ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون
آرش افشین ۳ ۱۲۸ ۵۰۰ میلیون
میثم مجیدی ۴ ۳۰۲ ۷۰۰ میلیون
بهنام برزای ۵ ۳۱۹ ۵۰۰ میلیون
فرشید باقری ۹ ۵۱۹ ۹۵۰ میلیون

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين