امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۱۷:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خانمی که به‌زودی به کابینه می پیوندد

 

 

 

به گزارش بابل نوین، کمتر از یک هفته پس از رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهاد حسن روحانی رییس جمهور برای وزارت‌خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، رییس جمهور یک زن را به کابینه اضافه کرد؛ زهرا احمدی‌پور.
خانم احمدی‌پور جایگزین مسعود سلطانی‌فر، رییس سه سال گذشته سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌شود. سلطانی‌فر هفه گذشته توانست با رای اعتماد نمایندگان مجلس به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود.

زهرا احمدی‌پور اکنون در حالی پا ساختمان خیابان آزادی می‌گذارد که پیش از این و به مدت دو سال معاون ورزش بانوان سازمان تربیت بدنی بوده است؛ ۸۲ تا ۸۴ در دولت اصلاحات و زمان ریاست محسن مهرعلیزاده. این درحالی است که در روزهای گذشته بارها نام محسن مهرعلیزاده به عنوان گزینه‌ای برای تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی مطرح شده بود.

 

خانم احمدی‌پور دانش‌آموخته جغرافیای سیاسی در مقطع دکتری و جغرافیا و برنامه ریزی شهری در مقطع کارشناسی ارشد است. او علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، از سال ۱۳۷۶، مدیرکلی دفتر تقسیمات کشور وزارت کشور در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۲ را به عهده داشته است. پستی که از تیرماه ۹۴ در دولت یازدهم هم بر عهده دارد.

 

احمدی‌پور در حالی به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب شده است که کمپین #نه_به_کابینه_مردانه_اعتدال در دو هفته گذشته خواستار دادن سمت های مدیریتی به زنان شده بود. اگرچه در حد وزرا چنین خواسته ای محقق نشد، اما روحانی در ماه های پایانی دولت یازدهم،‌ یک زن دیگر را به کابینه خود افزود. از ابتدای دولت شهیندخت مولاوردی، معصومه ابتکار و الهام امین‌زاده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، محیط زیست و حقوقی بودند.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين