امروز : یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۱۸:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیمه و مسکن کارگری در دولت یازدهم مظلوم واقع شد

به گزارش بابل نوین، نادر قاضی‌پور در شمال استان تهران در مورد وضعیت وزارتخانه‌های دولت تدبیر و امید اظهار کرد: روحانی خیلی دیر به فکر تغییر و تحول در کابینه خود افتاد.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با گذشت ۳٫۵ از حیاتش هنوز نتوانسته است در بسیاری از حوزه‌ها کارنامه موفقی ارائه کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه رکود آسمان اقتصاد کشور را غبارآلود کرده است، اضافه کرد: رکود در بدنه اقتصاد ایران اسلامی به‌ ویژه برای مردم بسیار آزاردهنده و کسالت‌بار شده است و مردم از مشکلات زیادی رنج می‌برند.

 

قاضی‌پور با اشاره به اینکه صنعت، معدن و تجارت حال و روز خوبی ندارند، تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد تعطیلی و نیمه فعال بودن شمار زیادی از کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی در کشور بودیم.

وی ادامه داد: به‌ تبع این تعطیلی‌ها و خروج کارخانه‌ها از چرخه تولید، شاهد تعدیل نیرو و اخراج کارگران بودیم و این معضل نمودار بیکاری را با رشد صعودی مواجه ساخته است.

 

قاضی‌پور با بیان اینکه عملکرد دولت در حوزه رفع معضل بیکاری مثبت نیست، اضافه کرد: دولت در حوزه حمایت از قشر کارگر عملکرد ضعیفی داشت؛ سیاست‌های دولت حاشیه امنی برای کارگران ایجاد نکرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه کارگران فصلی که در حوزه معیشتی خود در قیاس با سایر کارگران با مشکلات بیشتری مواجه هستند، با معضلات جدی و عدیده‌ای روبرو شده‌اند، ادامه داد: حوزه معیشت مردم هم دچار مشکل شده است.

قاضی‌پور تصریح کرد: از سوی دیگر کارگران برای معیشت روزانه خود با مشکلات ویژه‌ای مواجه‌ شدند و اکثر آن‌ها اجاره‌نشین هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: بیمه و مسکن کارگری پرونده‌ای بدون متولی در دولت در سال‌های اخیر بود و اقدام جدی و اساسی در این راستا صورت نگرفته است.

 

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين