امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/05 - 18:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مازندران در صدر ابتلا به سرطان درکشور

به گزارش بابل نوین، رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز در همایش سرطان پستان در ساری با بیان اینکه ۱۰ هزار نفر سالانه در کشور به سرطان مبتلا می شوند، گفت: شایع ترین انواع سرطان ها مربوط به مازندران است.

 

اسماعیل اکبری افزود : ۶۰ درصد مبتلایان پس از پیشرفت بیماری شناسایی می شوند.

وی افزایش آگاهی مردم به بیماری سرطان ومراجعه به پزشک در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک را از مهمترین عوامل کنترل این بیماری اعلام و بر مصرف ریز مغذی هایی چون ویتامین دی، آهن و اسیدفولیک تاکید کرد.

 

جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم با بیان اینکه بیش از ۳ هزارنفر سالانه دراستان به بیماری سرطان مبتلا می شوند، سرطان غدد لنفاوی و پستان را از سرطان های قابل کنترل و سرطان معده را کشنده ترین سرطان در مازندران نام برد.

وی کمبود نیروی پزشکی و غربالگری برای افزایش توان تشخیصی سرطان و دسترسی به مراکز درمانی را از عوامل کنترل این بیماری در استان دانست و گفت: ۶ مرکز تشخیص سرطان در شهرستان های رامسر، چالوس، آمل، بابل، بابلسر، و ساری هم اکنون فعال است.

جان بابایی با اعلام اینکه سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در بین بانوان است، به برپایی کارگاه های آموزشی تشخیص سرطان برای ۱۰ هزار ماما در مازندران و معاینه رایگان بانوان بالای ۳۰ سال اشاره کرد.

 

وی همچنین از امضا تفاهم نامه میان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد و افزود: این تفاهمنامه در زمینه فعالیت های پژوهشی مشترک برای شناسایی علل تشکیل سرطان و افزایش نیروی انسانی متخصص در این زمینه منعقد شد.

 

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين