امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۲۲:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارشناس انگلیسی فاش کرد/ حملات مخفی عربستان علیه ایران و شیعیان

یک کارشناس انگلیسی امور بحرین از وجود هزاران حساب کاربری دروغین در توییتر برای تبلیغات منفی علیه پیروان اهل بیت(علیهم السلام) و ایران خبر داد.

به گزارش بابل نوین، مارک اوین جونز اعلام کرد در تحقیقات خود هزاران حساب کاربری ساختگی در توییتر یافته است که شامل هشتگ‌هایی با تبلیغات منفی علیه پیروان اهل بیت و ایران است.

ترویج توصیف شیعیان به رافضی

این کارشناس انگلیسی به دنبال مطالعه تحقیقاتی مفصل خود گفت: «برخی از این حساب‌های کاربری برای تأثیر‌گذرای بر روی کردهای داعش و ترویج توصیف شیعیان به رافضی‌هاست».

وی افزود: «این حساب‌های کاربری در زمان‌های مشخصی از روز فعال شده و صدها تا هزاران پست در یک ساعت منتشر می‌کند که دیگر پست‌های واقعی با هشتگ‌های بحرین، یمن و عربستان سعودی را از دید پنهان می‌سازد».

شاید شمار این حساب‌های کاربری – که به نظر می‌رسد متعلق به عربستان باشد – بیش از یک میلیون یعنی معادل ۴۰ درصد از کل حساب‌های کاربری توییتر در منطقه خاورمیانه باشد.

توییت روزانه ۱۰هزار پست مشکوک

جونز افزود: «دست کم ۱۰ هزار پست در یک روز از این حساب‌های کاربری مشکوک منتشر می‌شود و عموما درباره دولت سعودی یا سیاست خارجی عربستان سعودی است. با این وجود، تعداد قابل ملاحظه‌ای از این پست‌ها، هشتگ‌های بحرین و یمن را هدف می‌گیرد».

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين