امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/06 - 17:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزییات بیشتر از غرق شدن شناور خدمات رسان در آب های خلیج فارس

"شناور مسرور" که در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بوده در فاصله چهار مایلی دکل حفاری واقع در میدان نفتی سروش از ناحیه موتورخانه دچار آب گرفتگی شده و در آب فرو می رود.

جزییات بیشتر از غرق شدن شناور خدمات رسان در آب های خلیج فارس

 

 

به گزارش بابل نوین، مسئول روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره با اشاره به جزییات غرق شدن یک شناور در آب های خلیج فارس گفت:”شناور مسرور”  که در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بوده در ۱۲ آبان‌ماه ساعت ١۴ و ٣٠ دقیقه  در فاصله چهار مایلی دکل حفاری واقع در میدان نفتی سروش  از ناحیه موتورخانه دچار آب گرفتگی شده و در آب فرو می رود.

وی با بیان اینکه این شناور به دکل حفاری مستقر در محل خدمات رسانی می کرده است، اظهار کرد: به محض دریافت تقاضای کمک شناورهای کمکی از سکوی ابوذر، میدان سروش و  شناورهای مسافربری برای نجات و حمایت از ۱۲ سرنشین به همراه ۳یدک کش برای کشیدن این شناور به محل اعزام می شوند.

این مسئول ادامه داد: ابتدا تلاش تیم امداد تجات بر آن بود  تا شناور را به وسیله یدک کش از  آب بیرون بیاورند اما چون پاشنه این شناور در آب فرو رفته بود اینکار امکان پذیر نبوده و در نهایت به ناچار طناب را رها می کنند و کشتی در آب فرو می رود.

مسئول روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره با اشاره به نجات جان ۱۲ سرنشین این شناور تصریح کرد: این شناور حامل هیچ کالایی که ارزش اقتصادی داشته باشد نبوده و فقط به دکل حفاری سروش خدمات ارائه می کرده است و در حال حاضر علت حادثه در دست بررسی است.

لازم به ذکر است میدان نفتی سروش از میدان‌های نفتی ایران در حوضه خلیج فارس است، که در استان بوشهر و در ۸۳ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارگ، قرار دارد و میدان نفتی سروش از میادین نفتی تحت مدیریت شرکت نفت فلات قاره ایران می‌باشد.

منبع : هرمز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين