امروز : سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ - ۱۷:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم:

تردد ۱۰۰شناور بالای یک هزار تن در قشم/ ترابری ۸/۵ میلیون نفر-سفر در سال جاری

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم اظهار کرد:در هفت ماهه نخست سال جاری، تردد 206 هزار و 276 فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این میزان 98 فروند شناور بالای یک هزار تن بوده است.

تردد 100شناور بالای یک هزار تن در قشم/ ترابری 8/5 میلیون نفر-سفر در سال جاری

 

 

به گزارش بابل نوین،سید باقر موسوی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به عملکرد بنادر قشم در هفت ماه نخست سال ۹۵گفت:در سال جاری ۳ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۵۵ تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی از بنادر جزیره تخلیه و بارگیری شده که  ۳ میلیون و  ۴۹۷ هزار و ۷۷۵ تن مربوط به مواد غیر نفتی و ۶۰  هزار و ۷۸۰ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی اظهار کرد:از آغاز سال تا ابتدای آبان ماه جاری۶۹ هزار و ۹۳۳ تن کالای صادراتی و وارداتی از طریق بنادر جزیره جابجاشده که بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۸۵ تن کالای صادراتی و ۵۳ هزار و ۳۴۸ تن محموله های وارداتی به ثبت رسیده است.

موسوی افزود: عمده محموله های تجاری در بنادر قشم مربوط به کالاهای غیرنفتی همچون مواد معدنی، لوازم الکتریکی و لوازم خودرو بوده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به فعالیت خط مسافری بین المللی خصب- قشم تصریح کرد: با گذشت سه ماه از راه اندازی این خط ۷۸۳ نفر مسافر در این مسیر دریایی جابجا شده اند.

وی گفت: طی همین مدت، یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۴۱۸ دستگاه خودرو از طریق بنادر پهل و لافت انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است.

موسوی: طی هفت ماهه نخست سال جاری، تردد ۲۰۶ هزار و ۲۷۶ فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این میزان ۹۸ فروند شناور بالای یک هزار تن بوده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری ۸ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۴۰۸ نفر-سفر در بنادر قشم به ثبت رسیده است بیان کرد: از این تعداد، ۱۲۸ هزار و ۴۲۱ فروند شناور باری و ۷۷ هزار و ۸۷۵ فروند شناور مسافری بوده است.

وی  از تخلیه و بارگیری ۴ هزار و ۸۱۵ TEU کانتینر در هفت  ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم خبر داد، تاکیدکرد:حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر جزیره قشم را ۳میلیون و ۴۱۰ هزار و ۸۰۲ تن برآورد شده است.

منبع : هرمز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين