امروز : سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/06 - 21:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

زائران کربلا سیم‌کارت ایرانی استفاده کنند یا عراقی؟

به گزارش بابل نوین، محمدجواد آذری جهرمی در خصوص آخرین توافقات صورت گرفته برای ارائه تسهیلات ارتباطی به زوار اربعین گفت: تعرفه تماس از سیم‌کارت‌های ایرانی به کشور عراق پیشتر کاهش یافته و به دقیقه ای ۵۵۰ تومان رسیده بود و از امروز به دنبال مذاکرت صورت گرفته قرار بر آن است که تماس از عراق به ایران نیز دقیقه‌ای حدوداً ۵۵۰ تومان شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ارتباط با نحوه انتخاب سیم‌کارت و اپراتور ارائه دهنده خدمات به زوار ایرانی توصیه کرد: با توجه به تعرفه در نظر گرفته شده برای برقراری ارتباطات زوار می ‌توانند از اپراتوری که کمترین نرخ را دارد، استفاده کنند.

جهرمی ادامه داد: با توجه به اینکه نرخ مکالمه رومینگ در عراق گران محاسبه می شود، بهتر است که زائران ایرانی برای بهینه سازی مصرف خود برای ارتباطات عراق به عراق از سیم کارت های عراقی استفاده کند و برای ارتباطات عراق به ایران و بالعکس استفاده از رومینگ مقرون به صرفه‌تر است.

وی همچنین یادآور شد: مطابق با گفته اپراتورهای عراقی این اپراتورها برای مکالمات زائران ایرانی و نیز دیتای زائران بسته های تشویقی در نظر گرفتند تا ارتباطات زوار با تسهیلات بهترین انجام شود.

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار کرد: دریافت پیامک در کشور عراق رایگان است و ارسال پیامک، بسته به توافق اپراتورهای ایرانی با عراقی قیمت‌های متفاوتی خواهد داشت.

وی در ارتباط با هزینه‌های دیتا نیز توضیح داد: متوسط قیمت هر گیگ اینترنت موبایل در ایران پنج هزار تومان معادل ۲ دلار است، اما تعرفه اینترنت موبایل سیم‌کارت‌های عراقی نسبت به ایران بالاتر است و بر همین اساس از اپراتورهای عراقی خواسته‌ایم تسهیلاتی را برای زائران ایرانی درنظر بگیرند.

جهرمی در ادامه به دیگر تسهیلاتی که برای زائران ایرانی در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: بنا بر اعلام اپراتورهای عراقی برای زائران ایرانی تسهیلاتی درنظر گرفته‌اند که شامل ۱۰ دقیقه مکالمه رایگان با ایران و دقایقی مکالمه رایگان داخل عراق است و درباره اینترنت موبایل نیز در صورت امکان تسهیلاتی درنظر گرفته خواهد شد.

 

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين