امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۶:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نکات مهم لیست جدید کی‌روش / پرسپولیسی های تیم ملی از کل لیگ بیشتر شد

با وجود خط خوردن علیرضا بیرانوند به دلیل مصدومیت، سرخپوشان ۷ نماینده در جدیدترین فهرست تیم ملی دارند.

نکات-مهم-لیست-جدید-کیروش-پرسپولیسی-های-تیم-ملی-از-کل-لیگ-بیشتر-شد

 

 

به گزارش بابل نوین،کارلوس کی روش روز یکشنبه اسامی ۲۳ بازیکن را برای اردوی پیش از بازی تیم ملی مقابل سوریه اعلام کرد که این فهرست نسبت به اردوهای قبلی نکات قابل توجهی داشت.

۱۲ بازیکن از لیست ۲۳ نفره را بازیکنان لیگ تشکیل می دهند و پرسپولیس به رغم خط خوردن دروازه بانش علیرضا بیرانوند به دلیل مصدومیت، ۷ نماینده در ترکیب تیم ملی دارد.

این در حالی است که تعداد ملی پوشان تمام تیم های لیگ برتر به جز پرسپولیس تنها به ۵ نفر محدود شده است. این پنج نفر نمایندگان تیم های استقلال، تراکتورسازی، استقلال خوزستان، ذوب آهن و سایپا هستند که هرکدام تنها یک ملی پوش دارند.

شاید برای اولین بار در سال های اخیر است که استقلال فقط یک ملی پوش دارد. پرسپولیس هم طی سال های گذشته در یک مقطع زمانی فقط یک ملی پوش داشت و آن بازیکن هم محمدرضا خانزاده بود که جایی در ترکیب اصلی تیم ملی نداشت. در مقطع دیگری هم یحیی گل محمدی تنها ملی پوش پرسپولیس بود.

سایر بازیکنان دعوت شده به تیم ملی را لژیونرها تشکیل می دهند که شامل ۱۱ بازیکن است؛ سه نفر عضو لیگ های عربی بوده و سایر نفرات در لیگ های اروپایی بازی می کنند.

نکته جالب خط خوردن آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی است و کارلوس کی روش کمال کامیابی نیا را به او که در روزهای اخیر با تیم هم تمرین می کرد ترجیح داده است.

خط خوردن علیرضا حقیقی دروازه‌بان ثابت تیم ملی در سال های گذشته نکته جالب دیگری است و کارلوس کی روش دیگر تمایل نداشت انتقادات به خاطر دعوت از یک بازیکن بدون تیم را تحمل کند. این برای اولین بار پس از مدت هاست که حقیقی از تیم ملی کنار می رود.

دعوت شدن سوشا مکانی و کمال کامیابی نیا به تیم ملی و مصادف شدن این اتفاق با خط خوردن علیرضا حقیقی و آندرانیک تیموریان نشان می دهد که کی روش قبل از اردو به این موضوع فکر کرده که از مکانی و کامیابی نیا در فهرست نهایی استفاده کند.

سردار آزمون هم به دلیل محرومیت در بازی با سوریه خط خورده و پس از مدت ها در فهرست تیم ملی غایب است.

حسین ماهینی که در گذشته از جمله بازیکنان ثابت تیم کی روش بود، به دلیل سرباز شدن و مشکل خروجی، فصل گذشته از حضور در تیم ملی محروم شده بود و درپی درخشش در پرسپولیس به تیم ملی دعوت شده و در فهرست نهایی هم قرار گرفت.

همچنین علی کریمی هافبک دیناموزاگرب با وجود دور بودن از ترکیب این تیم کروات به تیم ملی دعوت شده و در فهرست نهایی قرار گرفته است.

با توجه به خط خوردن برخی نفرات به دلیل مصدومیت و محرومیت و همچنین دعوت شدن بازیکنانی مثل ماهینی و حضور بازیکنان باتجربه مثل دژاگه، قوچان نژاد، سیدجلال حسینی و… میانگین سنی تیم ملی نسبت به بازی های قبلی افزایش یافته است.

تیم ملی امروز ساعت ۱۵ یک جلسه تمرین برگزار می کند و پس از آن به مالزی سفر می کند تا در بازی حساس مقابل سوریه قرار بگیرد.

منبع : نود
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين