امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۶:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرمانده سپاه فجر فارس:

موکب احمد بن موسی‌(ع) با مساحت ۸ هزار متر مربع برپا شده است

سردار غیاثی با بیان اینکه موکب حضرت احمد بن موسی (ع) استان فارس برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی آماده شده است، گفت: این موکب در زمینی به مساحت 8 هزار متر مربع و در فاصله هزار و پانصد متری حرمین مطهر در کربلا برپا شده است.

به گزارش بابل نوین، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس برپایی موکب توسط دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) در استان فارس برای خدمت به زائران امام حسین (علیه السلام) را یک حرکت فرهنگی تاثیرگذار در راستای معرفی حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) به جامعه جهانی شیعیان عنوان کرد و افزود: ایام اربعین حسینی و حضور جمع کثیری از زائران در پیاده روی بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ عاشورایی است.

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه تعداد زیادی از دوستداران اهل بیت (ع) بصورت شبانه روزی به زائران اسکان یافته در موکب حضرت احمد بن موسی (ع) خدمت می کنند، خاطرنشان کرد: موکب استان فارس از نظر وسعت و امکانات رفاهی یکی از بهترین محل های اسکان زائران در ایام پیاده روی اربعین خواهد بود.

 
وی با بیان اینکه موکب حضرت احمد بن موسی (ع) برای پذیرایی و اسکان ۷ هزار زائر امام حسین (علیه السلام) طراحی شده است، گفت: تاسیسات مورد نیاز این موکب نظیر آشپزخانه، نانوایی، خوابگاه، سرویس های بهداشتی و حمام توسط کارشناسان فنی سپاه فجر فارس طراحی و ساخته شده و زائران اسکان یافته از تمام خدمات بصورت رایگان و متمرکز بهره مند خواهند شد.

سردار غیاثی خاطرنشان کرد: یک تیم پزشکی متشکل از پنجاه نفر پزشک و پرستار و یک داروخانه مجهز در قالب درمانگاه ام البنین در موکب حضرت احمد بن موسی (ع) مستقر شده و آماده ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی به زائران می باشند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته زائران استقبال گسترده ای از موکب استان فارس داشته اند،  گفت: در حاشیه موکب احمد بن موسی (علیه السلام) نمایشگاه محصولات فرهنگی با موضوع قیام امام حسین (علیه السلام)، پیاده روی اربعین حسینی و غرفه های پاسخگویی به مسائل شرعی برپا خواهند شد.

فرمانده سپاه فجر فارس با تجلیل از مجموعه خیرین استان فارس که در برپایی موکب احمد بن موسی (ع) با سپاه فجر همکاری داشته اند، گفت: فرصت برای مشارکت مردم مومن و دوستداران اهل بیت (ع) در برپایی این موکب همچنان باقی مانده و سامانه #۸*۷۲۴* تلفن همراه برای این منظور طراحی شده است.

منبع : سپاه نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين