امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۶:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پشت صحنه خطرناک حذف درس شهید فهمیده از کتاب سال ششم

یکی از این تغییرات که بچه های مظلوم و معصوم ابتدایی را به خشونت طلبی و جنگ افروزی تشویق می کرد درس فهمیده بود که برای دوره ابتدایی اصلا مناسب نبود ...

پشت صحنه خطرناک حذف درس شهید فهمیده از کتاب سال ششم

 

 

به گزارش بابل نوین، چندی پیش  ایام شهادت محمدحسین فهمیده، دانش آموز شهیدی بود که امام خمینی(ره) او را رهبر خطاب کرد. بدین مناسبت نگاهی تازه و البته مستند، به پشت صحنه حذف درس رهبر کوچک-شهید فهمیده-از کتاب درسی ششم ابتدایی توسط مدعیان دوستی با امام و شهدا و ایثارگران خواهیم داشت.

سخن اول: نشریه اسرائیل هیوم می نویسد: برای دستیابی به توافقی سازنده با ایرانی ها باید ابتدا استراتژی ها، تاکتیک ها و حتی متن کتاب های درسی آن ها با آموزه های “شهادت طلبی” به صورت کلی تغییر یابد.  توافق با آیت الله ها بدون چنین تغییراتی، می تواند شروع شمارش معکوس برای اولین جنگ هسته ای باشد. پس از برجام متن کتب درسی ایرانیان که به دانش آموزان، شهادت طلبی را آموزش می دهد، تغییری نکرده است و هنوز در کتب آنها درسی به نام “رهبر کوچک” وجود دارد.

سخن دوم : سند آموزش ۲۰۳۰سازمان ملل متحد که آموزش!! هدف چهارم دستور کار آن را تشکیل می‌دهد و دولت‌ها مکلف شده‌اند از تمامی ابزارها برای تحقق این هدف استفاده کنند می گوید: آموزش باید به استقرار صلح و شکل‌گیری جوامع پایدار کمک کند. بر این اساس، محتوای آموزش باید سبک‌های زندگی پایدار، حقوق بشر، ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت!! و … را ترویج بخشد.

سخن سوم: تصویب نامه هیأت دولت یازدهم: کارگروه ملی آموزش ۲۰۳۰ با مسئولیت وزارت آموزش و پرورش و با حضور … تشکیل می‌شود. متن مصوبه هیئت وزیران:

۱- به منظور هماهنگی و ارایه راهکارهای تحقق اهداف و تعهدات برنامه آموزش۲۰۳۰ همسو با اهداف و تعهدات برنامه اهداف توسعه پایدار، کارگروه ملی آموزش ۲۰۳۰ با مسئولیت وزارت آموزش و پرورش … تشکیل می گردد: اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

سخن چهارم: برای ایجاد هماهنگی و هدایت یکپارچه و منسجم کارگروه‌های تخصصی آموزش ۲۰۳۰، بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو با مشورت کمیته‌های ملی آموزش و آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو، راهنمای فنی تدوین سند ملی آموزش۲۰۳۰ جمهوری اسلامی ایران را تهیه کرد. همگام با این اقدامات در سطح ملی، گزارش عملکرد فعالیت‌ها را نیز به یونسکو ارائه داد و به‌عنوان یکی از کشورهای پیشگام منطقه آسیا و اقیانوسیه که طرح ابتکاری در زمینه اجرای آموزش ۲۰۳۰ اجرا کرده است، مورد تقدیر قرار گرفت.

سخن آخر:  ۲۲ مهر ۱۳۹۵ در جلسه انجمن اسلامی معلمان استان ا…… که با حضور نمایندگانی از تشکل های اصلاح طلب و اعتدال و نماینده “اکبر. ه. ر” برگزار شد، آقای ر. ح معاون آموزشی … از تغییرات به وجود آمده در کتب درسی که منجر به حذف افراد تندرو شده اظهار رضایت و خرسندی می نماید. از خانم ج. مشاور …. و معاون ابتدایی مدیر کل … تشکر نموده و می گوید: یکی از این تغییرات که بچه های مظلوم و معصوم ابتدایی را به خشونت طلبی و جنگ افروزی تشویق می کرد درس فهمیده بود که برای دوره ابتدایی اصلا مناسب نبود و با سیاست های این درس به پیشنهاد دوستان در اواخر تابستان حذف شد که مورد تشویق قرار گرفتیم و امسال شاهد چنین درسی نیستیم و هیچ لزومی ندارد بچه های ابتدایی را با این مفاهیم آشنا کنیم.

امام خمینی ره : نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.

حالا میشه فهمید: چرا سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا نمیشود، چرا وزیر نباید استیضاح بشود، پولهای صندوق ذخیره کجاها خرج میشود و ….

منبع : فرهنگ نگار

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين