امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۶:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با رسا؛

فتوای مرجعیت جلوی بازگشت عراق به دیکتاتوری را گرفت

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که فتوای مرجعیت در عراق سبب ایجاد بسیج مردمی و وحدت داخلی در عراق شد، گفت: دولت عراق باید نقش مرجعیت دینی را با توجه به نقش آفرینی آن در تثبیت پایه های حکومت و دولت عراق در قانون سیاسی خود بگنجاند.

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام سعید سعدی، استاد حوزه و دانشگاه،با اشاره به عملیات آزادسازی موصل و پایان عمر استکبار، تروریسم و حامیان آن ابراز داشت: عراق به عنوان حلقه وصل جبهه مقاومت در برابر استکبار مورد طمع مستکبران است و گروه های تکفیری ـ تروریستی این کشور را لانه امنی برای خود در منطقه پنداشته تا اهداف استکبار را پیاده سازی کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که مقاومت مردم، مرجعیت، بسیج مردمی و جبهه مقاومت در عراق سبب ایجاد یکپارچگی و اتحاد داخلی در عراق شده اند، اظهار داشت: در پی این وحدت استکبار شکست های متعددی را در سوریه و عراق متحمل شد و ان شاالله در پی وحدت و یکپارچگی شاهد انسجام جبهه محکم ضداستکباری باشیم.

حجت الاسلام سعدی با اشاره به این که پیش از  حضور داعش، عراقی ها احساس عدم سامان دهی کشور خود را داشتند، افزود: برخی از آنها نسخه بازگشت به دیکتاتوری را داشتند اما ملت و مرجعیت عراق با وحدت خود در برابر تروریست ها این افکار را زدود و ان شالله در آینده شاهد ساماندهی خدمات عمومی، آموزشی، انسجام داخلی، آبادانی و عمرانی در عراق باشیم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که پس از فتوای مرجعیت، مردم عراق تجربه جدید تشکیل بسیج مردمی را مشاهده کردند، خاطرنشان کرد: بسیج مردمی در نبرد با تروریست ها معامله را به سود ملت و دولت عراق تغییر داد و در این باره اهمیت فتوای مرجعیت دینی برای همگان مبرهن شد.

دولت عراق باید نقش مرجعیت دینی را در قانون اساسی خود بگنجاند

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: نیروهای بسیج مردمی باید با حضور در دستگاه ها و مقام های مختلف به خدمت رسانی مردمی بپردازند که توجه به این مسأله نیازمند هوشیاری و دقت مسؤولان دولتی عراق است.

حجت الاسلام سعدی گفت: دولت عراق باید نقش مرجعیت دینی را با توجه به نقش آفرینی آن در تثبیت پایه های حکومت و دولت عراق در نقطه فراغ قانون سیاسی خود بگنجاند، چنان که وحدت ملی عراق از دیگر وظایف مسؤولان عراقی است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به انفجار تروریستی در سامرا و شهادت تعدادی از زوار حسینی ابراز داشت: ملت و دولت عراق برقراری امنیت در کشور خود را خواستار هستند و اربعین حسینی نمایش اقتدار مردم مسلمانی است که با اعتقادات پاک مذهبی به صورت پیاده به زیارت امام حسین(ع) مشرف می شوند.

استاد حوزه و دانشگاه حضور ۲۵ میلیون نفر در اربعین حسینی را واقعه ای بی نظیر در جهان برشمرد و عنوان کرد: عدم ساماندهی مراسم یک میلیون نفری حج از سوی دارندگان دلارهای نفتی و مورد حمایت استکبار و بالعکس برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی با حضور ۲۵ میلیون نفری و ارائه انواع خدمات بیانگر اعتقاد قدرت مردمان کشور عراق است.

حجت الاسلام سعدی برقراری امنیت در عراق را منوط به تکیه مسؤولان عراقی بر مردم این کشور دانست.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين