امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۶:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمهیدات پلیس آگاهی برای تامین امنیت اربعین

جانشین پلیس آگاهی ناجا از آمادگی پلیس آگاهی برای خدمت رسانی در اربعین خبر داد و گفت: با توجه به پارک ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ خودرو در شهر مهران، تمهیدات لازم برای امنیت پارکینگ ها انجام شده است

به گزارش بابل نوین، سردار مسعود منفرد در حاشیه بازدید از مرزهای شلمچه و چزابه، گفت: پلیس آگاهی ناجا همانند سالهای گذشته دستورالعملی  در خصوص تامین امنیت زائران اربعین حسینی تنظیم و ابلاغ کرده که با استقرار گشت های شبانه روزی، به صورت آشکار و پنهان در سطح شهرهای مرزی و خارج از آن این مهم را انجام خواهند داد.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی در همه استان های مرزی آمادگی دارند که همانند سال های گذشته تدابیری را در این خصوص ارائه و امنیت و آرامش زائران را فراهم کنند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر برگشت زائران از چزابه و شلمچه نسبت به مرز مهران دور تر است لذا زوار سعی می کنند که از این مرز وارد کشور شوند که ازدحام در این ورودی بسیار زیاد خواهد بود.

وی با اشاره به تقویت زیرساخت های پایانه مرزی مهران، افزود: در شهر ۱۵ هزار نفری مهران بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفرجمعیت شناور به آن ورود پیدا می کنند، برنامه ریزی های مربوطه توسط نیروی انتظامی و سایر سازمان ها برای اقدامات تامینی انجام شده است.

سردار منفرد به پارک ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ خودرو سواری در شهر مهران در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: پلیس آگاهی برای تردد زائران و امنیت پارکینگ ها، اقدامات امنیتی لازم را انجام داده است.

وی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای زائران را جهت جلوگیری از ازدحام خودرو های شخصی را ضروری عنوان کرد و گفت: گماردن نگهبان در پارک ها و حضور ماموران پلیس آگاهی در مبادی ورودی، خروجی و پارکینگ ها از جمله اقدامات مهم در راستای کاهش حجم سرقت ها است.

جانشین رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه در مرز مهران نسبت به سال گذشته پارکینگ های بیشتری پیش بینی شده است، به زائران توصیه کرد: خودروهای خود را در پارکینگ های عمومی که  پارکبانان و ناجا در قبال آنها مسئولیت دارند، پارک کنند؛ متاسفانه اغلب زائران به خاطر عجله ای که دارند اتومبیل خود را در کوچه، خیابان و هر جایی که تمایل دارند، رها می کنند که این یکی از دغدغه های ما در خصوص امنیت خودروها است.

وی بر استفاده از تجهیزات ایمنی و امنیتی خودرو شامل دزدگیر، قفل پدال و فرمان در خصوص پیشگیری از سرقت تاکید کرد و گفت: حضور فعال ماموران آگاهی در پایانه ها به صورت محسوس و نامحسوس به منظور پیشگیری از جرایم احتمالی به صورت شبانه روزی خواهد بود.

جانشین رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: تیم های تشخیص هویت پلیس آگاهی استان نیز درمهران مستقر شده اند که در صورت حوادث احتمالی به منظور بررسی صحنه جرم اقدام کنند.

وی گفت: در راستای کنترل خودروهایی که احتمال سرقتی بودن آنها وجود دارد، تیم هایی پیش بینی شده که در مبادی عبوری و ورودی استان مستقر و وسایل نقلیه را کنترل می کنند.

سردار منفرد با اشاره به اینکه خوشبختانه سال گذشته با توجه به اقدامات انتظامی که انجام شد مشکل خاصی در خصوص امنیت زائران به وجودنیامد، گفت: هماهنگی های خوبی بین دستگاههای مختلف و پلیس های تخصصی ناجا ازجمله پلیس راهور، پلیس راه و… در این رابطه انجام شده است.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين