امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۶:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آنالیز فهرست تیم ملی:غافلگیرکننده و جذاب

در فهرست اسامی دعوت شده به اردوی تیم ملی نکات غافلگیر کننده و جذابی به چشم می خورد.

به گزارش بابل نوین، متفاوت بودن لیست تیم ملی برای بازی با سوریه  به خاطر محرومیت و مصدومیت چند بازیکن قابل پیش بینی بود.اما این فهرست نه تنها متفاوت بلکه غافلگیر کننده و جذاب است.بررسی خط به خط لیست تیم ملی را از درون دروازه آغاز میکنیم که بالاخره مصدومیت مانع حضور دروازه بان اول ایران یعنی علیرضا بیرانوند شد.ولی در این پست با دو شگفتی رو به رو هستیم.اول عدم دعوت از علیرضا حقیقی ، دروازه بان مورد علاقه کی روش که با توجه به غیبت بیرانوند احتمال حضور او درون دروازه می رفت پس از چند سال دعوت به تیم ملی بدون باشگاه بودنش کار دستش داد تا کی روش دست از دروازه بان مورد علاقه اش بردارد.شگفتی دوم درون دروازه ، دعوت از سوشا مکانیست .دروازه بانی که پس از پیوستن به تیمی  در لیگ نه چندان معتبر دسته دوم نروژ ،خیلیها داستان فوتبال ملی او را تمام شده می دانستند و در حالیکه  اشتباهات معروف خود را در منطقه اسکاندیناوی نیز ادامه داده بود با سلیقه خاص مرد پرتغالی به تیم ملی فراخوانده شد.

در خط دفاع هم دعوت مجدد پژمان منتطری جلب نظر می کند و در صورت بهبودی مصدومیت این بازیکن کارلوس کی روش، انتخاب سختی برای بیرون گذاشتن یک نفر از بین سید جلال حسینی ، مرتضی پورعلی گنجی و پژمان منتظری دارد. در دفاع راست با کنار گذاشته شدن وریا غفوری ، رقابت جذاب دو بازیکن آماده این روزهای فوتبال ما یعنی حسین ماهینی و رامین رضاییان از پرسپولیس به تیم ملی کشیده شد.در دفاع چپ نگرانی بابت مصدومیت میلاد محمدی وجود ندارد. در این پست سعید آقایی جایی در لیست ندارد و با توجه به غیبت احسان حاج صفی و دعوت عزت الله پورغاز برای دفاع وسط ، محمد انصاری که قابلیت همزمان بازی در دفاع چپ و دفاع وسط را دارد به سعید آقایی ترجیح داده شد.

اما یکی از شگفتیهای بزرگ در خط هافبک اتفاق افتاد جاییکه کاپیتان تیموریان که در بسیاری از بازیهای حساس عصای دست کی روش بود از تیم ملی خط خورد.آندو که در بازیهای اخیر تیم ملی نقشش کم رنگ و کم رنگ تر از گذشته شده بود نهایتا قربانی تغییر نسل در تیم ملی شد.شاید اگر تیموریان اوضاع مناسبتری در یک باشگاه بهتر داشت این سرنوشت برایش رقم نمی خورد.ولی نکته هیجان انگیز دعوت از علی کریمی بازیکن جوان دینامو زاگرب است که با وجود اینکه بازی به او نمی رسد کی روش درهای تیم ملی را به روی باز کرد.

علی رغم تغییر نسلی که از بعد از جام ملتها در تیم ملی صورت گرفته  همچنان مسعود شجاعی جایگاهش را در تیم ملی حفظ کرده و باز هم بازیکنانی نظیر داریوش شجاعیان و سروش رفیعی پشت خط ماندند.کمال کامیابی نیا که در چند اردوی اخیر جز نفرات آخر از فهرست کنار گذاشته شده بود .آن قدر در لیگ درخشید که کارلوس کی روش مجبور به دعوت او به تیم ملی شد و آخرین مطلب در خصوص خط هافبک حضور وحید امیری در فهرست است که گویا از نظر مصدومیت مشکلی برای همراهی تیم ملی در بازی با سوریه ندارد.

در خط حمله هم سردار آزمون مهره کلیدی تیم ملی ، با توجه به محرومیت حضور ندارد ولی کارلوس کی روش با وجود  غیبت این بازیکن گزینه مناسبی برای اضافه کردن به تیم ملی در فوتبال ایران پیدا نکرده است و به جمع قوچان نژاد ، طارمی و انصاری فرد بازیکنی نپیوسته است.

اما با یک نگاه گذرا به لیست تیم ملی، این ترکیب یکی از جوانترین و کم تجربه ترین ترکیبهای تیم ملی در چند سال اخیر است به نحوی که تنها ۲ بازیکن بالای ۶۰ بازی ملی دارند. هر چند که به این فهرست نقدهایی وارد است ولی گویا کارلوس کی روش که احتمال صعود تیمش را به جام جهانی بسیار بالا می داند طی یک تصمیم قابل احترام از هم اکنون تیمش را برای جام جهانی ۲۰۱۸ مهندسی می کند./م

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين