امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/04/20 - 11:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای آواز شجریان ممنوع !

محمد محمودی/در بحبوبه های ِ حرف های ِ انتخاباتی ، روحانی به صراحت اذعان داشت که شجریان را دوست دارم و آواز های ِ او محبوبیت ِ فراوانی دارد و آلبوم هایش را گوش داده ام،این صحبت زمانیmaxresdefault بیان شد که استاد ِ آواز ایران، چهار سالی با محدودیت و ممنوعیتی روبرو بود و از پخش ِ دعای ربنای ِ او هم ، هنگامه ی افطار ،جلوگیری می شد.در همین حین، زمینه ی حضور دوباره ی فعالیت شجریان فراهم شد!

استاد شجریان در مهر ماه ِ ۹۱ به ایران بازگشت و انتظار می رفت کنسرتی مهیا شود،و با روی کار آمدن دولت یازدهم، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام داشت که به شجریان مجوز برگزاری کنسرت داده می شود.کنسرت ِ او مهیا نشد ولی در بهمن سال ۹۱ قرار بر برگزاری کنسرت شد، وزارت ِ ارشاد مجوز صادر می کند ولی عقب می نشیند و پس از اعلام خبر ، خبر ِ لغو کنسرت، انتشار می یابد.با این فرض ِ مسئله و بیان ِ وزارت ارشاد که با برگزاری کنسرت استاد مشکلی ندارد، مشخص شد که مجوز برگزرای کنسرت در دست نهادی دیگر است!

در دی ماه ۹۳، مدیر دفتر موسیقی ارشاد چنین اظهار داشت که : شجریان در زمینه موسیقی مرجعیت هستند اما در دوره ای مسائلی دارند که قطعا خودشان باید بروند این مسائل را حل کنند و هر موقع که این اعتبار در مراجع ذی صلاح مثبت تلقی شد ما هم احترام می گذاریم و با اشتیاق این مجوزها را صادر می کنیم!

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان و مبهم ، چند روز ِ قبل اعلام شد که برای برگزاری کنسرت شجریان ممنوعیت قانونی وجود دارد!

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد / حسین نوش آبادی هم در گفتگو با روزنامه آرمان ، تصریح کرد: آقای شجریان محدودیت هایی دارند که توسط نهادهایی دیگر وضع شده و دست ما نیست!

بنابراین هواداران ، باید در داخل ِ کشور تحت فشار قرار بگیرند و معلوم نیست چه خواهد شد و چرا اینگونه اعلام شد!

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين