امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۲۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
اسحاق جهانگیری:

قدرت فرهنگ از قدرت اقتصاد و سیاست بیشتر است

معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر به ایران قدرتمند فکر می‌کنیم باید اهمیت ویژه‌ای برای بخش فرهنگ قائل شویم.
به گزارش بابل نوین،به نقل از  خبرگزاری صد و سیما، اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهمترین مسئولیت وزارت ارشاد این است که در بخش فرهنگ محکم تر باشد؛ بخش فرهنگی ضعیف جامعه ضعیف تر به ارمغان می آورد.
وی با اشاره به امکانات مادی محدود در بخش فرهنگ افزود: سهم ارشاد در تقسیم امکانات و بودجه ها کم شد، در حالیکه به دستگاه ها و سازمان های دیگر رسید، اما این دستگاه ها هیچگاه مورد سوال قرار نمی گیرند در حالیکه مطالبات از وزارت فرهنگ و ارشاد زیاد است.
جهانگیری گفت: مطالبات و انتظارات به هیچ وجه با امکانات و ابزارهایی که وجود دارد و وزارت ارشاد در اختیار دارد اجرا شدنی نیست.
وی با اشاره به اینکه بخش فرهنگ تعیین کننده ترین بخش در کشور ما محسوب می شود افزود: اصحاب رسانه و فرهنگ کلیدی ترین نقش را در جلوگیری از مفاسد اقتصادی دارند.
جهانگیری با بیان اینکه پیش نیاز توسعه اقتصادی، توسعه فرهنگی است گفت: قدرت فرهنگ از قدرت اقتصاد و سیاست بیشتر است و انتظاراتی که از فرهنگ به‌وجود می آید بسیار بالاتر است.
وی با تشکر از تلاش سه ساله علی جنتی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وی در دوره وزارت خود آرامش و امید را به بخش فرهنگ برگرداند و قرار است براساس تاکیدات رئیس جمهور این مسیر را در مسئولیت های جدید ادامه دهد.
جهانگیری گفت: جنتی در شروع مسئولیت با سختی ها و ناهمواری های زیادی در بخش فرهنگ و هنر روبه‌رو بود.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سید رضا صالحی امیری از چهره های شاخص و خوشنام بخش فرهنگ، دانشگاه و کتابخانه است افزود: وی با ارتباط و تعامل خوبی که با نخبگان حوزه فرهنگ و دانشگاه و کتابخانه ها دارد می تواند از این سرمایه در دوره خدمات خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره ببرد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين