امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۲۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«موزه سینما» روی آنتن شبکه مستند می‌رود

به گزارش بابل نوین، روشنک اهرابی کارگردان مستند «موزه سینمان درباره این مستند که امشب از مجموعه «سینمای جوان» شبکه مستند پخش می شود، گفت: این مستند از مجموعه گردشگری تولید انجمن سینمای جوان با همکاری شبکه مستند ساخته شده است و در این مجموعه هر بار یکی از مکان های گردشگری و تاریخی تهران معرفی می شود.

وی افزود: موزه سینما هم دارای قدمت تاریخی است و هم از این جهت قابل اهمیت است که آرشیو و منابع تاریخی سینما در آن قرار دارد. محلی که هم تفریحی به حساب می آید و هم فرهنگی.

 

این مستندساز یادآور شد: در این مستند ابتدا تاریخچه کوچکی از بنایی که از زمان قاجار ساخته شده، بازگو می شود و سپس درباره تاریخچه موزه توضیح می دهیم که پیش از این در ساختمانی در لاله زار بوده و سپس به باغ فردوس منتقل شده است.

اهرابی تأکید کرد: این فیلم نریشن محور است و با گفتار متن جلو می رود. به طور کلی این مجموعه فرصت خوبی بود تا مستندهایی کوتاه اما آگاهی دهنده ساخته شود؛ مستندهای موجزی که به معرفی یک بنا در فرصت محدود می پردازند و در قسمت های قبلی این مجموعه نمونه هایی از مخاطبانی داشتیم که حتی در تهران زندگی می کردند اما از وجود یک بنا مثل موزه باستان شناسی بی خبر بودند.

«موزه سینما» از «مجموعه گردشگری» تولید انجمن سینمای جوان با همکاری شبکه مستند، دوشنبه ۱۷ آبان ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و سه شنبه ۱۸ آبان ساعت ۱۰:۴۵ بازپخش می شود.

 

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين