امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۲۰:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویب چند طرح مهم انرژی در جلسه شورای اقتصاد

معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت اجرای طرح درخواستی وزارت نفت برای تولید قوای محرکه کم مصرف در خودروهای داخلی و جایگزینی با خودروهای فرسوده تاکید کرد.
به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری : معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اقتصاد که ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد افزود: این طرح دارای مزایای ملی است و با توجه به مسئله آلودگی هوا، ضروری است اجرای اینگونه طرح ها در دستور کار قرار گیرد.
اسحاق جهانگیری گفت: کاهش مصرف سوخت نیز از دیگر مزایای استفاده از موتورهای پربازده برای تولید خودروهای کم‌مصرف است که این موضوع هم ضرورت اجرای اینگونه طرح ها را دوچندان می کند.
وی همچنین با اشاره به درخواست وزارت نیرو برای احداث ۸ بلوک نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری های روز دنیا در اجرای طرح های ملی و پراهمیت کشور که موجب افزایش بهره وری می شود باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و با اجرای این طرح، این دانش در اختیار کشور قرار خواهد گرفت.
معاون اول رئیس جمهور همچنین از توجه ویژه دولت به کشاورزان به خصوص گندم کاران خبر داد و گفت: یکی از افتخارات کشور در مقطع کنونی توفیقاتی است که در میزان تولید گندم داشته ایم که این دستاورد به همت و مدیریت صحیح مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و تلاش های کشاورزان بوده است.
در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، نفت، جهاد کشاورزی و امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، سه درخواست وزارت نفت مبنی بر طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدکننده مصرف سوخت مایع، طرح تولید قوای محرکه کم مصرف در خودروهای داخلی و جایگزین با خودروهای فرسوده و نیز اصلاح سرمایه گذاری در طرح توسعه میدان نفتی مشترک یاران شمالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه گزارشی از جزئیات این طرح ها ازجانب وزیر نفت، ‌با این درخواست ها موافقت شد.
اصلاح و تمدید جدول زمانبندی دریافت و پرداخت تسهیلات مالی خارجی برای پروژه خط دوم آبرسانی به تبریز از زرینه رود و طرح احداث ۸ بلوک نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا (کلاس F) با استفاده از تسهیلات مالی خارجی در ساختگاه های همدان، سلفچگان، بویین زهرا، اندیمشک، تبریز، بندرعباس، امیدیه و خرم آباد از جمله درخواست های وزارت نیرو در این جلسه بود که پس از ارائه گزارشی از توجیهات فنی و مشخصات اقتصادی، این طرح ها به تصویب رسید.
طرح احداث سد و نیروگاه چمشیر با استفاده از تسهیلات مالی خارجی و طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان به ظرفیت ۹۱۰ مگاوات نیز از درخواست های وزارت نیرو در این جلسه بودند که پس از بحث و بررسی و ارائه دیدگاه ها و نظرهای مختلف تصویب شدند.
طرح احداث و تامین تجهیزات خط ۷ مترو تهران نیز درخواست وزارت کشور در این جلسه بود که مقرر شد این طرح از زمان ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد تا یک سال دیگر تمدید شود.
وزیر جهاد کشاورزی هم در این نشست پیشنهاد قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال ۹۶ و محصولات باغی برای سال ۹۵ را مطرح کرد که پس از ارائه گزارش در خصوص افزایش هزینه های تولید، تصمیمات لازم در خصوص قیمت خرید تضمینی این محصولات اتخاذ شد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين