امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/07 - 20:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‌نویس سند سینما در حال بررسی است

پیش‌نویس سند سینما در حال بررسی است

 

 

به گزارش بابل نوین، محمدحسین ایمانی خوشخو رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه این کمیسیون گفت: تهیه سند سینما به کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی سپرده شده است و کمیسیون با تشکیل کارگروهی ویژه و با استفاده از نظرات سینماگران و مدیران حوزه سینما و نهادهای مرتبط در حال تهیه این پیش‌نویس است.

 

وی همچنین از تشکیل کارگروه‌هایی برای تهیه پیش‌نویس سند توسعه تئاتر و سند ملی هنرهای سنتی و صنایع دستی خبر داد و افزود: این کارگروه‌ها با حضور کارشناسان و هنرمندان و مدیران برای تدوین پیش‌نویس اسناد در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل می‌شود.
رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر ضرورت تهیه اسناد هنری و تصویب آن‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: تصویب این اسناد در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد بالادستی که در مسائل اساسی و کلان سیاست‌گذاری می‌کند، ناهماهنگی‌ها و مسائل حوزه هنر را کاهش می‌دهد و این خود یک گام اساسی و ضروری در زمینه هنر است. همچنین برای رصد اجرای این اسناد پس از تصویب، لازم است از راهکارهایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی دراختیار دارد، استفاده شود. اسناد هنری برگرفته از سند مهندسی فرهنگی کشور و کارکردی هستند و قراراست ناهماهنگی‌ها و مشکلات را به‌ویژه در زمینه مدیریت هنری و نهادهای هنری برطرف کنند.

 

ایمانی خوشخو همچنن با تاکید بر اهمیت هنر عاشورایی و نگاه عمیق به عاشورا به دور از نگاه مقطعی و ظاهری گفت: در آینده نزدیک نشستی با حضور هنرمندان رشته‌های مختلف که دغدغه‌ها و تجربه‌هایی در این زمینه دارند، برگزار می‌شود تا این هنرمندان نظرات و دیدگاه‌های تخصصی خود را بیان کنند و زمینه‌ای برای تولید آثار عمیق‌تر و جدی‌تر با مضامین عاشورایی فراهم شود.

در این جلسه اعضای کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نظرات خود را درباره سند سینما و رخدادهای هنری کشور ارائه دادند.

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين