امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۲۲:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایده‌هایی که در رسانه تبدیل به پول شدند

پولدار شدن از طریق رسانه و مطبوعات از کارهای عجیب و غریب و سختی‌است که فقط از عهده بعضی‌ها بر می‌آید. شاید با خواندن سرگذشت برخی ها بتوانید با ایده های خود پولدار شوی

به گزارش بابل نوین، به نقل از مجله مهر: اگر با دنیای رسانه و مطبوعات بیگانه نباشید همواره شاهد گله اصحاب رسانه از تعویق‌ها و کمبودها و دردسرهای کار مطبوعاتی هستید. اما در این بحبوحه کمبودها و بی‌پولی‌ها عده‌ای هم توانستند با ایده‌های جدید و ناب خود حسابی پول دربیاورند تا ثابت کنند از کار مطبوعات هم می‌شود پولدار شد. پولدار شدن این رسانه‌ها یک نکته مهم همراه خود دارد. اینکه لازم نیست برای کار خبری «خبر» و خبرنگاری بدانید کافی است تنها یک ایده ناب در ذهنتان داشته باشید. این رسانه‌ها را باهم مرور کنیم.

یک مجله خانوادگی متفاوت

نشریه «خانواده سبز» یکی از قدیمی‌ترین نشریات خانواده‌ است که اولین شماره‌اش در مرداد ۱۳۷۸ به چاپ رسید. فضای جدید این مجله و طرح جلدهای آن در زمان خود مخاطبان زیادی را برای خود دست‌وپا کرد. خانواده سبز به خاطر صاحب‌امتیاز و مدیرمسئولش «هرمز شجاعی مهر» مجری قدیمی برنامه خانواده به شهرت بیشتری نسبت به سایر رقبا دست‌یافت تا خانواده‌ها همان‌طور که آقای شجاعی مهر را هرروز از قاب تلویزیون می‌دیدند هر ۱۵ روز یک‌بار مجله‌اش را نیز دنبال کنند.

مصاحبه‌های خانوادگی با هنرمندان، بحث‌های روانشناسی در حوزه خانواده و داستان‌های واقعی این نشریه از زندگی افراد همراه کیفیت خوب چاپ آن را زمانی به محبوب‌ترین نشریه کیوسک‌های روزنامه‌فروشی تبدیل شود و حالا بعد از گذشت ۱۷ سال جایگاه مالی بسیار خوبی در میان اهالی مطبوعات داشته باشد. محبوبیت این نشریه خانوادگی سیل تبلیغات را به سمت آن روانه کرد و به‌مرور بخش اعظمی را به خود اختصاص داد اما همچنان محبوب مخاطبانش باقی ماند.

بدون تولید خبر پولدار شوید

وقتی تعداد خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری زیاد شد.خبرخوان‌ها مجبور بودند هرروز آدرس الکترونیک هرکدام از سایت‌های خبری را وارد کنند تا اخبار هر سایت را دنبال کنند. در میان این بحبوحه و تنوع رسانه‌های خبری سایت خبرفارسی به وجود آمد. سایتی که روزانه تمام اخبار سایت‌های مختلف را می‌خواند و آنها را در مدل‌های مختلف برای مخاطبان طبقه‌بندی می‌کند تا تنها با نگاه کردن به یک سایت از تمام اخبار سایت‌های مختلف خبردار شوند.

سایت خبر فارسی با پوشش اخبار خبرگزاری‌های اصلی کار را آغاز کرد و بعدازآن از پایگاه‌های خبری مختلف نیز برای پوشش اخبارشان سراغ خبرفارسی رفتند. ازآنجایی‌که تعداد بازدید و بالا رفتن رتبه در سایت الکسا همواره دغدغه سایت‌های خبری بوده است، خبر فارسی توانست نقش خوبی در این موضوع برایشان ایفا کند و با پوشش اخبار سایت‌های مختلف آنها را به هدفشان نزدیک‌تر کند. از این روز سایت‌های خبری نیز برای این کار حسابی پول خرج کردند.

حتی در تلفن همراهتان خبر بخوانید

با همه‌گیر شدن تلفن‌های همراه هوشمند، بیشتر مردم به‌جای رصد اخبار توسط کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ‌هایشان تمام این کار توسط مرورگرهای تلفن همراه انجام دادند. همچنین با رایج شدن اینترنت‌های همراه نیز این موضوع قوت بیشتری پیدا کرد و کاربران در هرجایی با باز کردن سایت‌های خبری، اخبار دلخواهشان را می‌خواندند. در این میان موسسه مطبوعاتی خراسان با طراحی اپلیکیشنی به نام «آخرین خبر»‌ اخبار را به‌طور شکیل‌تر و خلاصه‌تر در نسخه تلفن همراه به بیرون ارائه داد و در زمان کوتاهی به محبوبیت رسید. اگرچه اپلیکیشن‌های زیادی نیز در این حوزه ورود کردند اما تعداد مخاطبان و به‌روز بودن اخبار «آخرین خبر» آن باعث پیشی گرفتن از رقبایش شد. بعدازاین محبوبیت، آخرین خبر توانست با تبلیغ گرفتن درآمد زیادی کسب کند.

در اطراف شما چه می‌گذرد؟

بااینکه همه روزنامه‌ها از تبلیغات کسب درآمد دارند. اما تبلیغات تنها بخشی از حجم مجله و یا رسانه‌شان را اختصاص می‌دهد. اما مجله «پیک برتر» صرفاً باهدف تبلیغ منتشر شد و به‌جز تبلیغات محتوای دیگری ندارد. اما ایده خوب پیک برتری‌ها توانست آنها را حسابی پولدار کند.

مجله های تبلیغاتی مثل پیک برتر هرازچندگاه به‌طور رایگان به خانه همه شهروندان ارسال می‌شد و محله به محله محتوای آن متفاوت بود. پیک برتری‌ها تنها تبلیغاتی را برای شما ارسال می‌کردند که به محل زندگی شما نزدیک باشد و شمارا از تمام فروشگاه‌های محلی، مؤسسات آموزشی، آرایشگاه‌ها و شرکت‌های خدماتی اطرافتان باخبر می‌کردند. این حجم وسیع تبلیغ ساماندهی شده سود زیادی راهی جیب صاحبان این نشریه تمام گلاسه کرد.

در هرزمانی خبر بخوانید

نیمه دوم سال گذشته اپلیکیشن محبوب تلگرام ابزار تازه‌ای را اضافه کرد که توانست دنیای اخبار و اطلاعات را به یک‌بار زیرورو کند. ابزار «کانال» در این اپلیکیشن به مؤسسات خبری این امکان را داد که لینک اخبارشان را در آن قرار دهند و کاربران نیز با عضو شدن در کانال اخبار آنها را آسان‌تر دنبال کنند.

در میان کانال‌های خبری رسانه‌های مادر کانال‌های تازه‌ای نیز سر بیرون آوردند که با جمع‌آوری و خلاصه کردن اخبار رسانه‌های مختلف توانستند حسابی میان کاربران محبوب شوند. طوری که حتی کاربر برخی از این کانال‌ها از مرز یک‌میلیون نیز بگذرد. بعدازاین اتفاق بازار تبلیغات کانالی نیز حسابی داغ شد. طوری که ادمین‌ها برای تبلیغ هر کانال دیگر در صفحه خود پول‌های زیادی را به جیب زدند که درآمد آنها را حتی به ماهی به بیش از ۵۰ میلیون نیز رساند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين