امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/07 - 22:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرخوردگی سران تل آویو از سردی روابط میان رژیم صهیونیستی و ترکیه

به گزارش بابل نوین،  به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین : تحلیلگران صهیونیستی بر این باورند که سران تل آویو به خاطر سردی روابط میان ترکیه و اسرائیل سرخورده و ناامید شده اند، این اقدام حالی صورت می گیرد که طرفین چندی پیش به منظور عادی سازی روابط توافقنامه ای را امضا کردند. این توافقنامه پس از گذشت ۶ سال از تیرگی مناسبات میان آنها به امضا رسید.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از سایت عربی ۲۱، تحلیلگر مسائل بین المللی کانال ۲ تلویزیون اسرائیل گفت که این توافقنامه هنوز نتوانسته است میان مقامات سیاسی اسرائیل و ترکیه اعتماد سازی کند.
عراد نیر در مقاله ای که سایت “اسرائیل بالس” آن را منتشر کرد، نوشت که بنیامین نتانیاهو معرفی سفیر جدید اسرائیل در ترکیه را به وقت دیگری موکول کرده است. حال آنکه بسیاری از دیپلمات های صهیونیستی بر سر این منصب رقابت می کنند.

وی در این مقاله آورده است که نتانیاهو به رویکردهای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خوشبین نیست و به همین خاطر امکان توسعه مناسبات میان رژیم صهیونیستی و آنکارا بعید به نظر می رسد.
وی با بیان اینکه طرف ترک تمایلی به توسعه روابط با اسرائیل ندارند، خاطرنشان ساخت که موافقت اردوغان با امضای این توافقنامه ریشه در پاره ای تحولات منطقه دارد.
وی یادآور شد که جریان های اسلامگرای ترکیه اردوغان را به منظور جلوگیری از اجرای توافقنامه عادی سازی روابط تحت فشار قرار داده اند و خانواده های قربانیان کشتی مرمره ترکیه نیز با یکی از بنود این توافقنامه در خصوص متوقف کردن اقدامات قضایی علیه افسران و نظامیان اسرائیلی مخالفت می ورزند.
از سوی دیگر، تحلیلگر مسائل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی گفت که اردوغان به توافقنامه عادی سازی روابط پایبند نیست و آن را نقض می کند.

یوسی میلمن در مقاله ای که روزنامه عبری زبان معاریو آن را منتشر کرد، نوشت: اسرائیل و ترکیه چندی پیش قراردادی را در زمینه انتقال گاز سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ به اروپا امضا کردند.

وی یادآور شد: آنچه در حال حاضر برای اسرائیل مهم است اینکه این گاز را از طریق ترکیه در بازارهای اروپا به فروش برساند.

لازم به ذکر است که عناصر یگان دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۰ با حمله به کشتی مرمره ترکیه، ۹ شهروند ترک را به شهادت رسانده و تعدادی دیگر را زخمی کردند که در پی این جنایت روابط میان ترکیه و اسرائیل تیره شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين