امروز : سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۶:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جایزه برتر جشنواره هنر و رسانه قاهره به نیروی «حشد الشعبی» عراق رسید

جشنواره بین المللی هنر و رسانه قاهره جایزه برتر خود را به فیلم مستند نیروی داوطلب مردمی (حشد الشعبی) عراق اعطا کرد؛ نیرویی که نقش فعالی در مبارزه با تروریسم در عراق داشته است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، مدیریت رسانه ای نیروی داوطلب مردمی عراق موسوم به حشد الشعبی اعلام کرد که با فیلم «جزیره خالدیه» توانسته است به جایزه خلاقیت در جشنواره بین المللی هنر و رسانه قاهره مصر دست یابد.
این فیلم مستند بر علل تاسیس نیروی حشد الشعبی متمرکز شده است. همچنین نقش برخی کشورهای کمک کننده به گروه تروریستی داعش و بازکنندگان منافذ مرزی برای ورود تروریست ها به عراق تبیین شده است.
اعطای جایزه مصر به این فیلم واکنشی از سوی سعودیها نیز در پی داشته است.
جمال خاشقجی نویسنده سعودی در توییتی نوشت: فیلم حشد الشعبی جایزه اول جشنواره بین المللی هنر و رسانه قاهره را از ان خود کرد… برادران ما در مصر، به کجا می روید؟ ایرادی در کار است.
مصر و عربستان سعودی در ماه های اخیر تنش های کم سابقه ای را در روابط خود تجربه کرده اند. مصری ها از رشد افراط گرایی مورد حمایت عربستان سعودی در منطقه نگرانند و در بارزترین اختلاف، رویکردهای سعودی را درباره سوریه نمی پذیرند. آخرین تنش در روابط دو کشور توقف صادرات مشتقات نفتی عربستان به مصر برای اعمال فشار بر این کشور در پرونده های منطقه ای است؛ امری که گفته می شود قاهره را متقاعد کرده است به دنبال جایگزین هایی برای ریاض در این باره باشد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين