امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۶:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ادامه اعتراضات ضدانگلیسی در مسکو

اعتراضات ضدانگلیسی در مسکو که در چند روز اخیر در اعتراض به سیاست های مخرب لندن در خاورمیانه به صورت پرتاب مانکن خونین و برگزاری اجتماع اعتراض آمیز تبلور یافته بود، روز دوشنبه نیز با تجمع صدها نفر در مقابل سفارت انگلیس در پایتخت روسیه ادامه یافت.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  ایرنا: گروهی از فعالان سیاسی و دانشجویان روس و سوری شامگاه دوشنبه در مقابل ساختمان سفارت انگلیس در مسکو در خیابان «صوفیه» تجمع کرده و شعارهای ضدانگلیسی فریاد زدند.
خبرگزاری روسیا سگودنیا نوشت: اعتراض کنندگان در مقابل سفارت انگلیس، شعارهایی همچون «خصومت طلبی انگلیس را محکوم می کنیم» و «دست ها کوتاه از سوریه» و «مزاحم دیپلمات های روسیه در انگلیس نشوید» فریاد می زدند.
در ادامه تجمع اعتراضی، «رمضان موسی» رئیس انجمن دانشجویان سوری در کشورهای جامعه همسود در سخنانی اعلام کرد: انگلیس به حمایت از تروریست های ضدسوری ادامه می دهد و شریک جنایت های انها علیه ملت سوریه است.
وی ادامه داد: در اینجا گرد آمده ایم که خشم و اعتراض خود را به سیاست های مخرب انگلیس در خاورمیانه که با همپیمانی آمریکا انجام می گیرد اعلام کنیم.
رئیس انجمن دانشجویان سوری در کشورهای جامعه همسود گفت از ملت و دولت و ارتش روسیه که به دفاع از ملت و ارتش سوریه در برابر تروریست های خطرناک می پردازند قدردانی می کنیم.
شماری از معترضان پرچم های سوریه در دست داشتند.
این سومین اقدام اعتراضی ضدانگلیسی فعالان سیاسی روس در چند روز اخیر است.
روز یکشنبه گروهی از فعالان سیاسی روس در اعتراض به مداخله های نظامی و سیاسی انگلیس در خاورمیانه، به سوی اقامتگاه سفیر این کشور مانکن های خونین پرتاب کردند.
به گزارش خبرگزاری روسی اینترفاکس، فعالان سیاسی روس پس از پرتاب تعدادی مانکن خونین به محوطه پیرامون اقامتگاه سفیر انگلیس در مسکو، محل را ترک کردند.
شامگاه جمعه نیز شماری از معترضان به نشانه مخالفت با اقدام های ضدسوری لندن، مانکن های خونین به محوطه جلوی سفارت انگلیس در مسکو پرتاب کردند.
پس از این اقدام نیز، صدها نفر با حضور مقابل ساختمان سفارت انگلیس در دست گرفتن شعار نوشته ها، شرکت نیروهای این کشور در حمله به لیبی که منجر به مرگ هزاران غیرنظامی شد و همچنین سیاست های ضدسوری لندن را محکوم کردند.
«انگلیس قاتل مردم لیبی است» و «بریتانیای کبیر= قاتل» شعار نوشته های تظاهرکنندگان مقابل سفارت بود.
معترضان همچنین تابلوهایی خونرنگ مقابل سفارت انگلیس قرار دادند که نشانه محکومیت لندن در ایجاد درگیری های مسلحانه در خاورمیانه به ویژه سوریه بود.
این اقدامات اعتراضی پس از اقدام گروهی در لندن انجام گرفت که به نشانه اعتراض به ادامه عملیات ضدتروریستی مسکو و دمشق در حلب، ضمن بستن دست های خود به نرده های سفارت روسیه، انبوهی از دستان مانکن را مقابل ساختمان قرار دادند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين