امروز : یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۷:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فراخوان جنبش دانشجویی ونزوئلا برای تظاهرات روز پنجشنبه

رئیس فدراسیون شوراهای دانشجویان دانشگاه مرکزی ونزوئلا اعلام کرد: در اعتراض به بازداشت دانشجویان و تقاضا برای آزادی آنها در مورد برگزاری تظاهرات روز پنجشنبه فراخوان داده است.

به گزارش بابل نوین،  خبرگزاری اروپاپرس گزارش کرد، «هسلر ایگلسیاس» روز دوشنبه در کاراکاس پایتخت ونزوئلا بابیان اینکه دست کم ۶۰ دانشجو در این کشور زندانی هستند و هر روز دستگیری های‌ بیشتری صورت می‌ گیرد،گفت: جامعه دانشجویی تا زمانی که آنان آزاد نشوند به اعتراض های مسالمت آمیز خود ادامه خواهد داد.
ایگلسیاس تصریح کرد: هفته گذشته به اطلاع دفتر اسقف های اعظم در کاراکاس رساندیم که ما سه تقاضا در مورد آزادی دانشجویان بازداشت شده، کمک های بشردوستانه و تدوین جدول زمانی‌ انتخابات داریم و تا زمانی که به آنها عمل نشود همچنان در خیابان ها خواهیم ماند.
وی افزود: ما مقابل دفتر دفاع از ملت تجمع کرده ایم و خواهان آزادی دوستان خود که به ناحق زندانی شده ا‌ند، هستیم.
به گفته ایگلسیاس، تظاهرات روز پنجشنبه پیش رو از ساعت ۹ صبح به وقت محلی در یکی‌ از میدان های مرکز کاراکاس آغاز خواهد شد، اما مقصد پایانی این اعتراض ها به دلایل امنیتی اعلام نشده است.
این رهبر دانشجویی خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویانی که وی ریاست آن را بر عهده دارد، مستقل است، دستور کار و فعالیت های خاص خود را دارد و بر اساس این استقلال از همه شهروندان می‌ خواهیم به ما بپیوندند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين