امروز : پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/08 - 9:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان
دبیرکل کمپین بین‌المللی مستهشدین عاشورا:

جمع‌آوری ۷ میلیون امضا برای ثبت روز عاشورا در سازمان ملل

دبیرکل کمپین بین‌المللی مستهشدین عاشورا از جمع آوری 7 میلیون امضا برای ثبت روز عاشورا در سازمان ملل خبر داد و گفت: برنامه داریم تعداد امضاها را به 20 میلیون برسانیم.

به گزارش بابل نوین، سیدقاسم میرنبی با حضور در غرفه بلاغ مستقر در نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور در مصلی تهران، به اقدامات انجام شده برای ثبت روز عاشورا در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: تاکنون ۷ میلیون امضا برای ثبت روز عاشورا در سازمان ملل جمع‌آوری شد.

وی تصریح کرد: طرح جمع‌آوری ۲۰ میلیون امضا در دستور کار است، این در حالی است که برای ثبت یک روز خاص در سازمان ملل تنها یک میلیون امضا نیاز است ولی ما تلاش داریم که تعداد امضاها را افزایش دهیم.

دبیرکل مستشهدین عاشورا خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح نیاز به یک سال کار پژوهشی نیاز بود و از زمان مطرح شده اجرای این طرح تاکنون سه سال گذشت.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000239/n00239539-t.jpg

وی اضافه کرد: تنها در سال گذشته و در مراسم عاشورا ۱٫۵ میلیون امضا جمع شد و این روند در سال جاری و عاشورا امسال هم پیگیری می‏‌شود.

میرنبی در ادامه با اشاره به همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در اجرای این طرح، افزود: منابع مالی اجرای این پروژه با استفاده از ظرفیت مردمی تامین می‎شود و همه اقدامات به صورت خیرخواهانه بود و به هیچ ارگان وابسته نیستیم.

وی دیگر اقدام انجام شده برای اجرای این طرح را برگزاری اجلاسیه در برج میلاد عنوان کرد و افزود: سال گذشته سه موکب در مسیر زائران کربلا داشتیم و در سال جاری هم این روند با فعالیت یک موکب ادامه پیدا می‎کند.

دبیرکل کمپین بین‌المللی مستشهدین عاشورا در پایان خاطرنشان کرد: با مسئولان نیروی انتظامی هماهنگ کردیم که برشورهای این کمپین را در هنگام صدور مجوز برای عبور از مرزها در اختیار زائران قرار دهند.

lمنبع: بلاغ مازندران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين