امروز : سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/08 - 19:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

روز جهانی استاندارد/ عکس نوشت

استفاده از کالاهای با کیفیت و با استاندارد ایرانی در شکوفایی اقتصادی و اشتغال نقش تعیین کننده دارد .

photo_2016-11-08_20-32-58

 

به گزارش بابل نوین، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظلله العالی ) با تاکید بر اهمیت استاندارد بیان کردند : « استفاده از کالاهای با کیفیت و با استاندارد ایرانی در شکوفایی اقتصادی  و اشتغال نقش تعیین کننده دارد . »

استاندارد و استاندارد کردن، از پایه های علم و فن آوری است که در پیشرفت صنعت و اقتصاد نقشی بسزا دارد. استاندارد عبارت است از: نظمی مبتنی بر نتایج ثابت علوم، فنون و تجربه های بشری که به صورت قواعد، مقررات و نظام هایی به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه، افزایش میزان تفاهم، تسهیل ارتباطات، توسعه صنعت، صرفه جویی در اقتصاد ملی و حفظ سلامت و ایمنی عمومی به کار رود.

تعامل انسان ها با هم و زندگی در عصر حاضر، به ویژه با رشد فن آوری، به اندازه ای پیچیده شده است که اگر برای همه موارد، استاندارد معیّنی تعریف نشود و افراد ملزم به اجرای آن نگردند، زندگی طاقت فرسا می شود. بشر در طول عمر خویش با رعایت قوانین و مقررات، نوعی استاندارد را به وجود آورده و در راه رفاه و آسایش خودش به کار گرفته است. از این رو، هر چه استانداردسازی توسعه یابد و تعهد به رعایت استانداردها بیشتر شود، از پیشرفت و تعالی جامعه خبر می دهد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين