امروز : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/08 - 19:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه گتوند؛

انتخاب میشل عون زمینه‌ساز امنیت منطقه ای است

امام جمعه گتوند با بیان این که رسانه های صهیونیستی انتخاب میشل عون به عنوان رییس جمهور لبنان را پیروزی محور مقاومت قلمداد کرده اند، گفت: انتخاب عون زمینه ساز ایجاد امنیت منطقه ای و آن هم در صورت عدم دخالت های همیشگی عربستان سعودی است.

 

 

به گزارش بابل نوین،حجت الاسلام علی پاپی زاده شاه آبادی، امام جمعه گتوند، با اشاره به پیروزی های حزب الله به عنوان نماد مقاومت در سوریه گفت: انتخاب میشل عون بنا به تصریح رسانه های صهیونیستی پیروزی محور مقاومت لبنان و شکست کشورهای مرتجع و نوکرصفتی همچون عربستان سعودی برای جلوگیری از حضور حزب الله در میدان سیاسی است.

امام جمعه گتوند به ارتقای جایگاه حزب الله و مقاومت در کشورهای اسلامی از جنبه سیاسی و نظامی اشاره و اظهار داشت: شکل گیری مقاومت اسلامی در بدنه و پیکره کشورهایی همچون عراق و سوریه  از دلایل پیروزی چنین کشورهایی در مبارزه با تروریسم است و از این لحاظ مردم لبنان نقش حزب الله در برقراری امنیت این کشور را با همکاری ایران در بحران سوریه شاهد هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول با اشاره به این که تحلیل گران مسائل سیاسی و امنیتی و مردم لبنان معترف به نقش کلیدی حزب الله در برقراری امنیت لبنان دور ساختن تروریست ها هستند، خاطرنشان کرد: انتخاب عون گامی در ایجاد امنیت و پایان بخشی به بحران های منطقه و نه پایان همه آنها است و در زمینه تشکیل دولت جدید لبنان، سید حسن نصرالله حضور جنبش امل در چنین دولتی را خواستار شد.

حجت الاسلام شاه آبادی عدم بهره بری سعد حریری برای ایجاد دولت فراگیر ملی از فرصت به وجود آمده را نوعی تهدید دانست و ابراز داشت: انتخاب عون زمینه ساز امنیت منطقه ای و آن هم به شرط عدم دخالت های عربستان سعودی در مسائل امنیتی لبنان و کل منطقه است.

وی همکاری احزاب لبنانی را پشتوانه ای برای ایجاد امنیت در سوریه، تقویت محور مقاومت و نابودی تروریسم در منطقه  برشمرد و افزود: لبنانی ها ضرورت همبستگی و همکاری با حزب الله برای ایجاد امنیت را بیشتر از گذشته متوجه شدند که تحقق چنین امری نیازمند همراهی سعد حریری با جنبش امل و حزب الله است.

امام جمعه گتوند ادامه داد: سعد حریری برای جلوگیری از فروپاشی سیاسی و اجتماعی لبنان حسن نیت خود در ترجیح منافع ملی و منطقه ای و عدم سرسپردگی به کشورهای سرخورده منطقه را نشان دهد که در صورت کارشکنی، نگاه ها به نقش حزب الله بیشتر خواهد شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی گتوند در پایان گفت: احزاب سیاسی لبنان چاره ای جز همکاری و همراهی با حزب الله و عدم ایجاد اختلال در روند تشکیل دولت جدید ندارند./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين