امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/08 - 20:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد نماینده مردم هرمزگان در مجلس از توزیع ناعادلانه فرصت های شغلی در استان

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از توزیع ناعادلانه فرصت‌ های شغلی در هرمزگان انتقاد کرد و با تاکید بر بکارگیری عادلانه نیرو از سوی صنایع استان، گفت: نظارت دقیق بر استفاده از رانت شغلی در استان از جمله سیاست‌های نمایندگان مردم استان در مجلس است.

به گزارش بابل نوین،حسین هاشمی‌تختی امروز در دیدار با محمد علی سلیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، با اشاره به سهم ناچیز اشتغال جوانان هرمزگانی از صنایع، گفت: سهم جوانان هرمزگانی در صنایع استان با توجه به نیروی متخصص بومی، پایین بوده و باید حداقل سهمیه ۵۰ درصدی بومی رعایت شود.

وی افزود: مخالف اشتغال نیروهای غیربومی‌ نیستم، اما چرا باید در صنعتی که صدها نیرو در آن مشغول بکار هستند، سهم هرمزگانی ها ناچیز باشد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از توزیع ناعادلانه فرصت‌ های شغلی در هرمزگان انتقاد کرد و با تاکید بر بکارگیری عادلانه نیرو از سوی صنایع استان، گفت: نظارت دقیق بر استفاده از رانت شغلی در استان از جمله سیاست‌های نمایندگان مردم استان در مجلس است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی همچنین تصریح کرد: صنایع هرمزگان باید آمار واقعی اشتغال و نیروهای بومی شاغل به همراه تخصص آنها در صنایع ارائه دهند.

سپس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان با بیان اینکه آمار اشتغال هر استان از سوی مرکز آمار ایران اعلام و ارائه می شود، گفت: طبق آمار ارائه شده از سوی این مرکز، نرخ بیکاری در استان هرمزگان در فروردین ماه سال جاری برابر با ۱۱ و یک دهم درصد بوده است.

وی با بیان اینکه موضوع اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه ‌های دولت محسوب می شود، ایجاد مشاغل خانگی را یکی راهکارهای مناسب برای رفع این دغدغه ذکر کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه ایجاد مشاغل خانگی بر خلاف اشتغال در بخش صنعت نیاز به سرمایه زیادی ندارد، تصریح کرد: حدود ۱۱۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای بیش از ۸ هزار متقاضی مشاغل خانگی پرداخت شده است./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين