امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ - ۲۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وضعیت بازار جهانی طلا تحت تاثیر انتخابات آمریکا

روبین بیهار تحلیلگر ارشد موسسه سوسایت جنرال فرانسه تاکید کرد، ادامه رقابت تنگاتنگ بین ترامپ و کلینتون موجب گمانه زنی‌های مختلفی ...

به گزارش بابل نوین،روبین بیهار تحلیلگر ارشد موسسه سوسایت جنرال فرانسه تاکید کرد، ادامه رقابت تنگاتنگ بین ترامپ و کلینتون موجب گمانه زنی‌های مختلفی در بازارهای بین المللی شده و این مساله در نهایت نوسانات شدیدی را به همراه داشته است.

روبین بیهار تصریح کرد: قیمت طلا پس از اعلام نتایج همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با افزایش چشمگیری روبرو شد و توانست سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند ولی از اوایل اکتبر تا چند روز قبل قیمت طلا بین ۱۲۴۰ تا ۱۲۷۵ دلار تثبیت شده بود.

بر اساس این گزارش وی افزود: فارغ از اینکه چه حزبی در انتخابات ریاست جمهوری یا کنگره به پیروزی برسد، نتایج انتخابات به نفع قیمت طلا خواهد بود. در صورتی که هیلاری کلینتون نامزد دموکراتها در انتخابات به پیروزی برسد، میانگین قیمت طلا امسال به ۱۲۸۰ دلار خواهد رسید و این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز به طور متوسط به ۱۳۲۵ دلار می رسد.

وی در ادامه افزود: اگر ترامپ به پیروزی برسد، قیمت طلا به زودی به ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید. در این صورت قیمت طلا تا پایان امسال به ۱۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار می رسد. میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز به ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید و این رقم برای سال آینده به ۱۴۰۰ دلار می رسد./م

منبع : ایران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين