امروز : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/09 - 12:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیران خارجه ایران و رومانی دو سند همکاری مشترک امضا کردند

دو سند همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و رومانی صبح امروز(چهارشنبه) به امضای محمدجواد ظریف و لازار کومانسکو وزرای خارجه دو کشور رسید.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  ایرنا، وزیران امور خارجه ایران و رومانی امروز (چهارشنبه) با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند و پس از آن دو سند همکاری امضا کردند.
یکی از اسناد در خصوص رایزنی های سیاسی میان ایران و رومانی و دیگری در خصوص لغو روادید برای دیپلمات های ایرانی است.
به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه شنبه در آغاز دور جدید سفر به اروپای شرقی وارد بخارست پایتخت رومانی شد.
سفر ظریف به رومانی به دنبال سفر اسفندماه سال گذشته وزیر امورخارجه این کشور به ایران است که از وی برای سفر به بخارست دعوت کرد.
رییس دستگاه دیپلماسی ایران امروز در ادامه سفر به بخارست با رییس جمهوری، نخست وزیر و رییس پارلمان رومانی دیدار و گفت و گو می کند.
دیدار با ایرانیان مقیم رومانی، سخنرانی در همایش تجاری مالی و شرکت و سخنرانی در کنفرانس مبارزه با افراطی گری و تروریسم که توسط دفتر مطالعات سیاسی رومانی برگزار می شود از دیگر برنامه های ظریف در بخارست است.
حدود ۳۰ نفر از فعالان اقتصادی ایران در راستای توسعه مناسبات و تحقق اهداف اقتصادی پسابرجام محمدجوادظریف وزیر امور خارجه ایران را در این سفر همراهی می کنند.
این فعالان بخش خصوصی در زمینه های بانکی، انرژی، حمل و نقل، پزشکی و دارویی، معدن، قطعات خودرو و ماشین آلات کشاورزی هستند.
پس از دستیابی به توافق هسته ای و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، وزیر امور خارجه در سفرهای خارجی و دیدارهای بین المللی رسمی خود به منظور گسترش روابط اقتصادی، هیات های اقتصادی کشورمان را با خود همراه می کند.
ظریف پس از رومانی به اسلواکی و چک سفر و با مقامات عالی رتبه این کشورها دیدار و درباره همکاری های فی مابین گفت و گو خواهد کرد.
به گفته سفیر ایران در رومانی، حجم مبادلات اقتصادی دو کشور هم اکنون ۲۵۰ میلیون یورو است که برای رسیدن به یک میلیارد یورو هدف گذاری شده است.
مبادلات از رومانی عمدتا ماشین آلات است و از ایران خشکبار و نفت محصولات پتروشیمی و چرم صادر می شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين