امروز : سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/09 - 13:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فروشگاه اینترنتی ایرف رونمایی شد

فروشگاه اینترنتی ایرف ( www.eraf.ir) که توسط بخش خصوصی و با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم وهویت ساز معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری طراحی و راه اندازی شده است، رونمایی شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

به گزارش بابل نوین، به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ایرف مرکز نمایش، خرید و فروش آثار فرهنگی و هنری ایران است.
در این مرکز، پدیدآورندگان فرهنگی و هنری علاوه بر نمایش و فروش آثار خود، می توانند ابزار و مواد اولیه کار خود را تهیه کنند و در حوزه کاری خود با دیگران تبادل اطلاعات کنند.
فعالیت های ایرف در پنج گروه شامل گروه های فرهنگی، هنری، صنایع دستی، ابزار و مواد اولیه و تبلیغات و اطلاع رسانی تقسیم بندی می شود و تیم این فروشگاه با شناخت نیازهای پدیدآورندگان فرهنگی و هنری برای برطرف کردن این نیازها و همچنین رونق کسب و کار این حوزه و گسترش فرهنگ وهنر ایرانی طراحی و راه اندازی شده است.
خالق آثار فرهنگی و هنری از هر نقطه ای از کشور می تواند اثر خود را در ایرف به نمایش گذاشته و به فروش برساند، این بستر می تواند در زمینه معرفی و فروش آثار هنرمندانی که از مکانیزم نمایش و فروش دور هستند، مفید باشد.
یکی از خدمات فروشگاه اینترنتی ایرف برگزاری حراج الکترونیکی در حوزه فرهنگ و هنر است. پدیدآورندگان فرهنگی و هنری می توانند با استفاده از پورتال حراج الکترونیکی ایرف بدون نیاز به حضور در محلی خاص، آثار خود را از طریق رایانه شخصی به مزایده گذارند و به بالاترین قیمت به فروش برسانند.
با توجه به اینکه ایرف به احقاق حق مالکیت معنوی آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی پایبند است، تنها به کاربرانی حق فروش می دهد که خالق اثر فرهنگی و هنری باشند.
ایرف مرکز جامع و تخصصی خرید و فروش آثار فرهنگی و هنری ایران برگرفته از نماد ‘e’ و واژۀ ‘رف’ است. e نماد تجارت الکترونیک و رف به معنای جایگاهی برای متاع شگرف (دهخدا: رف/ طاق مانندی در دیوار خانه که در آن اسباب زینت گذارند) است.
ایده ساخت این فروشگاه اینترنتی در سال ۱۳۹۲ شکل گرفت و با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم وهویت ساز معاونت فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۴ به اجرا در آمد.
در این مرکز تخصصی، آثار هنری و فرهنگی ایران به همراه ابزار و وسایل مرتبط با آن خرید و فروش می شود، علاوه بر این ایرف برای اولین بار قابلیت برگزاری مناقصه اینترنتی در حوزه هنر و فرهنگ را ایجاد نموده است تا محیطی مناسب برای فعالیت مجریان این حوزه فراهم گردد، ثبت آگهی با موضوعات معرفی، آموزش و اطلاع رسانی در حوزه هنر و فرهنگ از دیگر قابلیت های وب سایت است.

 

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين