امروز : پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/09 - 19:39 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سلطانی‌فر: بانوان ایرانی می‌توانند در المپیک بعدی ۳ مدال کسب کنند

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که برنامه‌های او برای اداره این وزارتخانه شامل ۱۴ محور می‌شود.

به گزارش بابل نوین،مسعود سلطانی‌فر در مراسم تودیع و معارفه وزیر ورزش اظهار داشت: از جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و همچنین نمایندگان مجلس که از حمایت کردند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: همچنین از ورزشکاران، اصحاب رسانه و مدیران که در جلسه امروز حضور دارند و به طور خاص از گودرزی، وزیر پیشین ورزش و جوانان هم تشکر می‌‎کنم. من ایشان را به عنوان پیشکسوت قبول دارم و حضورشان در وزارت ورزش خیلی موثر بود. شهادت می‌دهم که گودرزی با دغدغه و جدیت مسائل وزارت را پیگیری می‌کرد.

وزیر ورزش ادامه داد: برنامه‌هایم را قبلا گفته‌ام ولی یکسری اصول مدیریتی را که به عنوان چارچوب اصلی بر روی آنها تاکید داریم، اشاره می‌کنم. اولین اصل که شدیدا اعتقاد دارم، تعامل گسترده با همه دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌هایی است که ظرفیت کمک به ورزش و جوانان را دارند. نکته دوم این است که باید نظارت دائمی داشته باشیم. من مدیر میدانی هستم و به صورت ریز نظارت دارم و این نظارت باعث بهره وری می‌شود. محور سوم رعایت اصل شایسته‌سالاری در انتخاب‌ها است. می‌توان از نیروهای داخلی یک مجموعه به خوبی استفاده کرد. من می‌خواهم اقتصاد ورزش را فعال کنم تا سازمان‌های خصوصی خودشان اشتیاق داشته باشند که جلو بیایند و خیلی منتظر اعتبارات منابع دولتی نباشیم. محور پنجم بحث مبارزه با فساد در ورزش است. نمی‌خوام بگویم فساد در ورزش زیاد است، اما عرصه ورزش باید از ناپاکی زدوده بشود و برای این کار اراده داشته باشیم.

سلطانی‌فر ادامه داد: محور ششم اعمال مدیریت توزیع مالی است. اگر منابع مالی را مدیریت کنیم، ضریب بهره وری افزایش پیدا می‌کند. پروژه‌های زیادی نیمه کاره است، ساخت ۶۸ استادیوم ۵ تا ۱۵ هزار نفره شروع شده که بیست مورد آنها تمام شده و بقیه سه هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد. محور بعدی توجه به حضور بانوان است. باید با باور جدی به این ظرفیت اجرایی از آن استفاده کنیم. استفاده از تجارب پیشکسوت‌ها در سیاست‌گذاری‌ها مد نظر خواهد بود. محور بعدی اصلاح ساختار وزارتخانه و سند توسعه ملی ورزش است. محور بعدی هم حمایت از تیم‌های ملی از جمله در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ است. حاکم کردن فضای فرهنگی مد نظر است تا ارزش‌های اخلاقی و اسلامی را حاکم کنیم. در نهایت آخرین محور، چابک کردن وزارتخانه است.

همچنین وی پس از پایان مراسم معارفه‌اش در خصوص برنامه‌های خود اظهار داشت: من از ۱۴ محور صحبت کردم. از بانوان، مبارزه با فساد، تدوین و تصویب اسناد بالادستی تا ساماندهی امور مرتبط با اقتصاد ورزش. همچنین تعامل با دستگاه‌های مرتبط و نظارت بر فدراسیون‌های ورزشی و شرکت‌های وابسته دستور کارمان قرار دارد.

وی در مورد اینکه وزارت ورزش چه برنامه‌ای برای ورزش بانوان دارد، تصریح کرد: این بحث نیازمند دو ساعت زمان است تا صحبت کنیم. در ارتباط با استفاده از بانوان با توجه به ظرفیت‌‌هایی که وجود دارد، مقداری تحرک بیشتر لازم است. سیاست رئیس جمهوری هم این است که از نیروهای زن در جایگاه کارشناس در زمینه مدیریتی استفاده شود. ما چند دهه داور، مربی در بانوان داشتیم و اگر شرایط خوبی فراهم شود می‌توانیم در مسابقات بین‌المللی از جمله المپیک شاهد موفقیت‌هایی از سوی بانوان ورزشکار ایرانی باشیم. در المپیک اخیر، نخستین بانوی ایرانی صاحب مدال شد و این ظرفیت وجود دارد که در المپیک بعدی حداقل سه مدال از بانوان داشته باشیم. شرایط ایجاد امکانات برای اینکه بانوان ورزش کنند، زیاد است و می‌توان از آنها در زمینه مدیریت نیز استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که وضعیت معشیتی ورزشکاران چطور خواهد شد، گفت: ان‌شاء‌الله تا حد امکان تلاش می‌کنیم که به این موضوع رسیدگی شود.

سلطانی‌فر در خصوص اینکه در ۹ ماه حضورش در وزارت ورزش چطور می‌تواند برنامه‌های خود را پیاده کند، تصریح کرد: برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای خواهد بود که هر کسی در دولت بعدی بود، بتواند این روند رو به رشد را ادامه دهد./م

منبع : تسنیم

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين