امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ - ۱۶:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

راه‌اندازی اولین کشتی مسافربری بین ایران و عمان + نرخ بلیط

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی اولین کشتی مسافربری بین چابهار و مسقط خبر داد و گفت: قیمت بلیط رفت و برگشت این مسیر ...

به گزارش بابل نوین، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی اولین کشتی مسافربری بین چابهار و مسقط خبر داد و گفت: قیمت بلیط رفت و برگشت این مسیر ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

محمد سعیدنژاد در حاشیه بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در بندر چابهار اولین کشتی مسافربری بین این بندر و مسقط راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه هر هفته روزهای چهارشنبه این کشتی در مسیر چابهار- مسقط – چابهار تردد دارد، تصریح کرد: سیاست ما در چابهار در کنار توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل بار، گردشگری و بخش مسافری نیز هست. در این راستا برای اولین بار در مسیر چابهار-مسقط خط کشتی مسافربری را راه‌اندازی کردیم.

سعیدنژاد با اشاره به افتتاح سالن مسافربری بزرگ در بندر چابهار افزود: این سالن ۴ هزار متر زیربنا دارد که با سرمایه‌گذاری  ۵ میلیارد تومانی و مشارکت سازمان بنادر، گمرک، نیروی انتظامی و اداره گذرنامه به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بلیط این مسیر به صورت رفت و برگشت در ۳ رده به فروش می‌رسد ادامه داد: قیمت بلیط این مسیر ۴۰۰، ۶۰۰ و ۸۰۰ هزار تومان است.

وی زمان سیر این کشتی از چابهار تا مسقط را ۳ ساعت اعلام کرد و با بیان اینکه کشتی‌ها ساعت ۸:۳۰ حرکت کرده و ۱۱:۳۰ به مقصد می‌رسد، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک کشتی‌های ایرانی نیز وارد این مسیر دریایی می‌شوند.

به گفته وی از شناورهای موسوم به کاتاماران در این مسیر استفاده می‌شود که ایران توانایی ساخت آنها را دارد./م

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين