امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ - ۱۶:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت الله قرهی:

بردن ذهن مردم به سوی کنسرت برای فراموش کردن مسائل و مشکلات اقتصادی است

آیت الله قرهی مجلس یازدهم را در اوج بی اخلاقی دانست و در واکنش به سخنان علی مطهری گفت: بردن ذهن مردم به سوی کنسرت برای فراموش کردن مسائل و مشکلات اقتصادی است و اگر امروز شهید مطهری بودند با این وضعیت کنسرت‌ها مخالفت می‌کردند.

به گزارش بابل نوین،آیت الله‌روح الله قرهی، متولی حوزه علمیه امام مهدی(عج) در واکنش موضع علی مطهری درباره لغو کنسرت ها، با اشاره به اینکه به گفته خود وی این سخن را که شاید اگر امام رضا(ع) هم بود پای کنسرت می‌نشست! به مزاح بیان کرده است تأکید کرد: حتی اگر ایشان این سخن را به مزاح هم گفته باشد، اصلا صحیح نیست انسان چنین مطالبی را در مورد حضرات معصومین (ع) مطرح کند.

متولی حوزه علمیه امام مهدی (عج) افزود: در صورتی که مبنا را بر مزاح بودن سخن آقای علی مطهری هم قرار دهیم، با توجه به جایگاه نائب رئیسی ایشان در مجلس، راه برای عوام فریبی و هر نوع سخنی از سوی دیگران باز می شود.

وی گفت: نائب ریاست مجلس از فرد بودن خارج است و با توجه به اینکه آقای علی مطهری فرزند شهید بزرگوار علامه مرتضی مطهری اعلی الله مقامه الشریف هست، باید نسبت به طرح این مسائل، دقیق و مراقبت داشته باشد.

آیت الله  قرهی با اشاره به اینکه برخی افراد در صدد تحلیل و اعتراض پیرامون اظهارات اخیر آیت‌الله علم الهدی و دوستان دیگر درباره کنسرت برآمده‌اند و بیان می‌دارند سخنان این بزرگوران به وحدت ملی ضربه می‌زند؛ اظهار داشت: مبنا و ملاک این بزرگواران تمامی کنسرت‌ها نبوده بلکه آن دسته که موجب ایجاد ناهنجاری در جامعه از جمله بی‌حجابی، بدحجابی، اختلاس و .. می شود و خروجی آن الگوهای عملی برای مردم هست، مدنظر بوده است.

وی ادامه داد: این الگوهای عملی کاذب و بسیار بد که در پوشش کنسرت برای جوانان به وجود می‌آید اثرات منفی و مخربی در جامعه خواهد داشت. بنابراین افرادی با عدم توجه به فرمایش حکیمانه امام راحل که فرمودند: سلاح تبلیغات برنده تر از سلاح جنگ است؛ با سلاح تبلیغ، بزرگان و علمای ما را دگم اندیش و نسبت به این مطالب نادان می‌دانند، دشمن را یاری داده و پیش می برند.

اگر امروز شهید مطهری بودند با این وضعیت کنسرت‌ها مخالفت می‌کردند

متولی حوزه علمیه امام مهدی (عج) تصریح کرد: این افراد باید بدانند حتی اگر شهید مطهری اعلی الله مقامه الشریف در حال حاضر حضور داشتند، با روحیه‌ای که از ایشان سراغ دارم به طور قطع می‌دانم که ایشان نخستین کسی بود که قبل از آیت الله علم الهدی و دوستان دیگر اعتراض می‌کردند و فریاد می‌زدند و نسبت به این وضعیت ناهنجاری‌ها سکوت نمی‌کردند.

آیت الله قرهی اضافه کرد: اگر کوچکترین چیزی به سمت ملی‌گرایی می‌رفت و پیرامون اسلام واقعی و غیرواقعی شبهه ای مطرح می‌شد، شهید مطهری، صدایشان در می‌آمد. الآن هم اگر ایشان بودند؛ نسبت به مسائلِ حاضر، به شدت برخورد و بیان می‌کردند و  روحیه ایشان نسبت به ناهنجاری‌ها سازش ناپذیر و از خود گذشته بود و اجازه نمی دادند کسی نسبت به مقدسات دینی توهین کند.

وی افزود: مردم برای زیارت به شهر مشهدالرضا (ع) می‌روند اما ساختار برخی مجتمع‌های تفریحی آنچنانی که جلب توجه کند و یک نوجوان یا جوان را از زیارت باز دارد صحیح نیست، آیت الله علم الهدی هم بیان کردند که ما شمال و شهرهای دیگر را داریم.

متولی حوزه علمیه امام مهدی(عج) ادامه داد: شهر مشهد از باب اینکه مردم برای زیارت به آنجا می‌روند، مکان مقدسی است. بنابراین این خلاف معنویت و جایگاه شهر مقدس مشهد است که زیارت امام رضا (ع) تحت الشعاع قرار گیرد و وضعیت به گونه‌ای پیش رود که مردم بگویند به مشهد می رویم برای تفریح در فلان مجتمع زیبا و بزرگ که در هیچ جای ایران قرار ندارد و حالا یک زیارتی هم می کنیم. این درست نیست در حالیکه اصل بر زیارت است.

وی با بیان اینکه نظام ما یک نظام اسلامی است بنابراین اولویت‌ها باید سنخیت داشته باشد، گفت:  اگر مطلبی از سوی بزرگانی مثل آیت الله علم الهدی مطرح می‌شود و بعد به خاطر اینکه مردم به مسائل و مشکلات جامعه توجه نکنند، درباره فرمایش این عزیزان به هوچی‌گری می‌پردازند به این دلیل است که نتوانستند مسائل اقتصادی و دیگر مطالب را حل کنند.

آیت الله روح الله قرهی افزود: همانطور که امام المسلیمن رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند؛ برجامی که فرجامی درآن نبود و دوباره تحریم ها را تجدید کردند و گفتند اوباما آنرا مجددا امضا کرده است؛ از همین قبیل است که نتوانستند مسائل و مشکلات اقتصادی را حل کنند لذا اذهان عمومی را به سوی دیگر هدایت می کنند.

وی ادامه داد: شخصی به عنوان خطیب نماز جمعه تشخیص می‌دهد که نیاز مردم و جامعه است که برخی مسائل را بدانند ولی از آن طرف برخی در سایتها، وبلاگ ها، کانال‌های اجتماعی و جرائد به سمت آن شخص هجمه می آورند و گاهی برخی خودی‌ها هم سکوت می‌کنند و چیزی بیان نمی‌کنند.

متولی حوزه علمیه امام مهدی(عج) تصریح کرد: گاهی اوقات برخی خودی‌ها به علت جوزدگی‌های سیاسی، افرادی را که حرف حقی می‌زنند تندرو می‌دانند و با این نوع برخورد، نباید انتظاری از صهیونیزم جهانی، یهود، آمریکا و به تعبیر حضرت امام المسلمین انگلیس خبیث و ایادی داخلی آنان داشته باشیم.

بردن ذهن مردم به سوی کنسرت برای فراموش کردن مسائل و مشکلات اقتصادی است

وی افزود: مشکل مخالفان نظام، بحث کنسرت و مانند آن نیست؛ بلکه به دنبال بردن اذهان عمومی به سمتی دیگر هستند. بنابراین هر از گاهی در سخنان بزرگان و اعاظم دقیق می‌شوند تا در ظاهر مسئله‌ای را پیدا کنند، آن را مانند پیراهن عثمان علم کرده و انحراف ذهنی به وجود بیاورند تا اذهان مردم مشغول شده و مطالبات مهم خود را از آنان درخواست نکنند.

آیت الله قرهی در مورد وضعیت مجلس در این زمینه گفت: رهبر معظم انقلاب به صراحت فرموده اند: خط قرمز بنده فتنه است. این در صورتی است که وقتی مردم به نمایندگان خود رأی داده‌اند که مدافع حقوق آنان باشند؛ این نمایندگان به کسانی رأی می‌دهند و مدافع حقوق افرادی شده اند که می‌گویند چقدر فتنه فتنه می‌گویید و وقتی نظرشان را در مورد فتنه می‌پرسیم سکوت می‌کنند.

وی ادامه داد: بی‌اخلاقی در مجلس به جایی کشیده است که آن آقا می گوید من خواستم همان افرادی را که مجلس قبلی رد کرده است بیاورم و مجددا به مجلس معرفی کنم تا مردم بدانند رأی آنها حفظ شده است. مردم تصور نمی کردند که برخی از این افراد به پرچم فتنه گرها رأی دهند.

متولی حوزه علمیه امام مهدی(عج) در پایان گفت: باید دید موضوع از کجا نشأت گرفته و چه وعده و وعیدهایی به بعضی ها داده شده است. باید به این مجلس گفت: و علی الاسلام والسلام و باید فاتحه آقایان را با این مجلس خواند و الان می بینیم که حقیقتاً امام المسلمین تنها و غریب است./م

منبع : تحذیر

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين