امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ - ۱۷:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیروانی:اگر می خواهیم توریست نشویم باید برنامه ریزی کنیم

سرمربی تیم جوانان ایران گفت: تیم های نوجوانان و جوانانی که راهی جام جهانی شدند در آینده ای نزدیک شاکله تیمی خواهند بود که می بایست در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور یابد.

به گزارش بابل نوین، امیر حسین پیروانی درباره دیدار جوانان ایران مقابل نیجریه اظهار داشت: متوقف کردن تیمی که سابقه قهرمانی در جام های جهانی نوجوانان و جوانان را دارد کار آسانی نیست ولی بچه های ما ، هرچند با خستگی مفرط و عدم استراحت کافی پس از پشت سر گذاشتن مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی گام در این تورنمنت نهادند و ما نیز جهت ارزیابی نفراتی که کمتر در بحرین شانس بازی پیدا کرده بودند تغییراتی را در ترکیب تیم داده بودیم.خوشحالم که بچه های ما امروز توانستند تیم نیجریه را شکست دهند، من‌ از همه  این عزیزان سپاسگزارم.

وی ادامه داد: پیروزی مقابل نیجریه قطعا به ما کمک خواهد کرد تا مسیر خود را با قدرت بیشتری ادامه دهیم. راه آسانی در پیش رو نداریم زیرا فوتبال در همه ی کشورها رو به پیشرفت است. کشورها با سرمایه گذاری در تیم های پایه سعی دارند تا ساختار فوتبال خود را بصورت بنیادین و اصولی بنا کنند. تیم انگلستان با ۲۳ بازیکن و ۲۰ همراه وارد این مسابقات شده است یعنی علاوه بر تیمی که داخل زمین بازی می کند گروه مجهز تری از قبیل پزشک و آنالیزور و… این تیم را پشتیبانی می کنند. کره جنوبی به همین شکل ،آن ها به همراه ژاپن چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ ساختاری می توانند الگوهای مناسبی برای فوتبال آسیا باشند. کره در سال ۱۹۸۸ المپیک برگزار می کند در سال ۲۰۰۲ میزبان جام جهانی بوده و در سال ۲۰۱۷ میزبان جام جهانی جوانان می شود این یعنی کشور کره برنامه مدیریتی و ساختاری ۱۵ساله برای خود ترسیم کرده است که هر ۱۵ سال میزبان یک رویداد بزرگ ورزشی می شود.دو بازیکن تیم ملی جوانان کره در تیم B بارسلونا بازی می کنند، و دیگر نفرات این تیم بازیکنان تاثیر گذاری در K League هستند، ۱۰ بازیکن تیم ملی انگلستان در لیگ برتر جزیره بازی می کنند.

سرمربی تیم جوانان ایران خاطرنشان کرد: ما نیز برای توسعه و پیشرفت فوتبال باید از الان به فکر باشیم. تیم های لیگ برتری،مدیران محترم باشگاه ها ، مربیان عزیز و ارکان مدیریتی فدراسیون باید با برنامه ریزی و هدف گذاری سعی در شناسایی ،رشد و پرورش استعدادهای جوان در سراسر کشور کنند، فوتبال امروز دنیا بر سه اصل سرمایه گذاری،استعدادیابی و آموزش قدم برمی دارد.غفلت ما باعث می شود سرمایه های انسانی و وقت خود را هدر بدهیم بدون آنکه خروجی مناسبی عاید فوتبال کشور شود.

پیروانی افزود: جام جهانی نوجونان و جوانان به زودی شروع می شود. اگر بخواهیم که در این دو رویداد مهم توریست نباشیم باید از همین امروز برنامه ریزی کنیم. نباید حتی ثانیه ای را از دست بدهیم. تیم های  نوجوانان و جوانانی که راهی جام جهانی شدند در آینده ای نزدیک شاکله تیمی خواهند بود که می بایست در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور یابد،پس باید خیلی خوب حمایت و تقویت شوند./م

منبع : نود

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين