امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ - ۱۸:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
کواکبیان :

منتظر اتفاق خاص در روابط ایران و آمریکا نیستیم/ ترامپ توانایی پاره کردن برجام را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: با انتخاب ترامپ منتظر اتفاق خاص در روابط ایران و آمریکا نیستیم، مواضع ایران در قبال آمریکا تغییر نکرد.

به گزارش بابل نوین، مصطفی کواکبیان در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سوال خبرنگار بلاغ در ارتباط با تاثیر انتخاب ترامپ در مسائل خاورمیانه و ایران، اظهار کرد: نمی‎توان اعلام کرد که تاثیر ماهوی بگذارد ولی ما می‌دانیم که روش دموکرات‌ها برخورد نرم است، برخلاف جمهوری‎خواهان که برخورد خشن دارند، در مجموع منافع ملی تعریف شده‌ای برای خودشان دارند ولی تفاوتی برای ما ندارد، ممکن است ترامپ علیه اروپایی‌ها و اعراب و ایران حرف‌هایی زده باشد که بیشتر مصرف انتخاباتی داشت.

وی افزود: ترامپ در جایی گفته بود که توافق برجام را پاره می‎کنم، بنده‎ هم به ترامپ اعلام می‎کنم که شما همچین توانمندی برای پاره کردن برجام ندارید.

http://www.bloghnews.com/images/docs/files/000240/nf00240982-1.jpg

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برجام توافقی است که ۶ کشور با ایران امضا کردند و امضای اوباما را به عنوان دولت آمریکا می‏‌شناسیم و فرقی نمی‎کند که در راس دولت قرار گیرد، این توافق‌نامه سرجای خودش است.

وی ادامه داد: در زمان اوباما، عهدشکنی از دولت آمریکا دیدیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در سیاست جمهوری اسلامی ایران تفاوتی بین هیلاری کلینتون و ترامپ در مواجه‌ای که با منافع ایران داشته باشد ندارد و همان مواضع داریم که اگر کلنتون سرکار می‎آمد، خیلی منتظر اتفاق خاصی در عرصه روابط ایران و آمریکا رخ نمی‏‌دهد، ولی در برخورد صحنه روابط بین‎الملل ممکن است تغییراتی ایجاد شود که این موضوع در برگیرنده همه کشورها است.

کواکبیان ادامه داد: جمهوری اسلامی از اصول خویش در قبال دولت‌های آمریکا کوتاهی نمی‎کند، نحوه مواجه ما با دولت آمریکا همان برخورد و رفتاری است که ممکن بود هیلاری کلینتون انتخاب شود.

وی در پایان گفت: بحث رابطه سیاسی آمریکا و ایران بحث خاصی است، شورای عالی امنیت ملی و رهبر انقلاب اسلامی در این زمینه نظراتی دارند، مجلس هم نظراتی دارد و در چهارچوب سیاست کلان، ارتباط ایران و آمریکا معنی‌ می‎شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين