امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۱ - ۸:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت الله مکارم شیرازی:

شبکه ملی مجازی راه اندازی شود / روحانیان در قم ماندگار نباشند

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: شبکه ملی مجازی باید راه اندازی شود تا از نقاط مثبت آن بهره مند شده و از نقاط منفی و فسادهای آن دور بمانیم.

به گزارش بابل نوین، به نقل از ایرنا،  آیت الله مکارم شیرازی پنجشنبه شب در دومین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه در قم افزود: دولت برای راه اندازی شبکه ملی مجازی آمادگی دارد، اما پیگیری و دلسوزی لازم وجود ندارد و باید پیش از آنکه جوانان به سمت فساد کشیده شوند، این برنامه در اولویت قرار گرفته و اجرایی شود.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه برخی برای تبلیغ از طریق فضای مجازی اصرار می کنند، اظهار داشت: تبلیغ دین در فضای مجازی مساله خوبی است، اما اگر ۱۰ درصد از فواید آن بهره مند شویم، با ۹۰ درصد امکان فساد اخلاقی و اعتقادی در فضای مجازی که کار خاصی در رابطه با آن انجام نشده است چه خواهیم کرد.
وی در ادامه افزود: با راه اندازی شبکه ملی مجازی و از میان رفتن زمینه های فساد در فضای مجازی، به طور قطع مردم برای استفاده از آن بسیار متمایل خواهند بود، زیرا امروز فضای مجازی منشأ فسادهای بسیاری شده است، از جمله اینکه برنامه مقابل مقبره کوروش از طریق همین فضا ساماندهی شده بودند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در آیات نورانی قرآن کریم نکاتی وجود دارد که به خوبی نشان می دهد قرآن مربط به زمان و مکان خاصی نیست و به قدری وسیع است که همه مسایل فردی و اجتماعی را در برمی گیرد و این یکی از نشانه های اعجاز قرآن کریم است.
وی با اشاره به آیه تبلیغ، عمومیت در این آیه را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: تبلیغ از نظر اسلام یک مفهوم گسترده و ظرفیت بزرگی است که هیچگونه محدودیتی نداشته و با هر وسیله ای و در هر زمان و وضعیتی قابل انجام است.
آیت الله مکارم شیرازی از تمرکز طلاب و روحانیان در قم و خالی شدن شهرها و روستاها از روحانیان انتقاد کرد و گفت: باید برنامه ای تنظیم شود و طلاب و فضلایی که در حوزه علمیه قم منشأ اثر هستند در قم بمانند، اما دیگر طلاب و روحانیان باید به شهرستان ها منتقل شوند و از تمرکز طلاب و فضلا در قم جلوگیری شود.
وی عدم حضور روحانیان در شهرها و روستاهای کشور را زمینه ساز سوء استفاده دشمنان و حضور مبلغان فرقه های ضاله عنوان کرد و گفت: وعاظ و خطبایی که دارای تجربه زیادی در منبر و خطابه هستند، باید آموزش ها و تجربه های خود را در اختیار طلاب و روحانیان جوان قرار دهند و حوزه های علمیه باید خطبای مستعد و با انگیزه را به خوبی پرورش دهد.
سی و ششمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی(ره) و دومین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه با حضور آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید و جمعی از علما و فضلای حوزه های علمیه پنجشنبه شب در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم برگزار شد.
سید محمد حسین طباطبایی مشهور به علامه طباطبایی (۱۲۸۱- ۱۳۶۰ ه‍.ش) مفسر، فیلسوف، متکلم، اصولی، فقیه، عارف و اسلام شناس سده ۱۴ ه‍.ق از تأثیرگذاران عالمان شیعه در فضای فکری و مذهبی ایران بود و نویسنده تفسیر المیزان و کتاب‌های فلسفی بدایه الحکمه و نهایه الحکمه و اصول فلسفه و روش رئالیسم است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين