امروز : چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر اسبق وزارت ارشاد:

فشار برای دیده نشدن «یتیم خانه ایران»، خیانت به مردم است

داستان فیلم یتیم خانه ادعای ساده اندیشانی را که سعی در مقصر جلوه دادن ما در برابر غرب دارند ابطال می کند.

فشار برای دیده نشدن «یتیم خانه ایران»، خیانت به مردم است

به گزارش بابل نوین، سید محمد حسینی، وزیر اسبق ارشادٰ، با اشاره به فشارهایی که برای دیده نشدن فیلم یتیم خانه وارد شده است گفت: فیلم یتیم خانه یک فیلم ارزشمندی است که یک واقعه مهم تاریخی را که در گذشته به آن پرداخته نشده بود یا کمتر پرداخته شده بود و نه حتی مردم بلکه بسیاری از خواص جامعه هم از آن بی اطلاع بودند به نمایش گذاشته است.

وی با اشاره به اهمیت داستان فیلم یتیم خانه گفت: داستان این فیلم از این جهت که به مردم آگاهی می دهد که بیگانگان با ما چه تعامل و برخوردی داشتند بسیار حائز اهمیت است. بعضیها که ساده اندیش یا به تعبیر مقام معظم رهبری سهل اندیش هستند یا حتی بعضا وانمود می کنند، قصد داشته و دارند که به مردم اینگونه القاء کنند که گویی ما مقصر بودیم و رفتار تندی با غرب داشته ایم و باید رفتارمان را اصلاح کنیم، این فیلم ادعای این گروه را ابطال می کنند. فشار برای کمتر دیده شدن یتیم خانه، نوعی خیانت به مردم است.

حسینی با بیان وظایف وازرت ارشاد در قبال فیلم یتیم خانه و امثال آن گفت: این وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که سرمایه گذاری کنند برای ساختن فیلمی همچون یتیم خانه اما حالا که آنها سفارش چنین فیلمی را ندادند یا به ذهنشان نرسیده، یک هنرمند متعهدی مثل آقای ابوالقاسم طالبی این کار را شروع کرده و بعضی افراد هم از آن حمایت کردند خب با این وضعیت نباید نسبت به آن فشار وجود داشته باشدتا دیده نشود و مانع و محدودیت در راه نمایش این اثر ایجاد کنند. به نظر من این فیلم، هم در ایران و هم در خارج از ایران ظرفیت دیده شدن را دارد. /ز

منبع:سینما خبر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين