امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/11 - 17:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله به مسلمانان آمریکا پس از پیروزی ترامپ

به گزارش بابل نوین،مقامات ایالت «کالیفرنیا»ی آمریکا اعلام کردند: دو دانشجوی محجبه مسلمان از سوی دو نفر در معرض حمله قرار گرفته‌اند.

پلیس اعلام کرده که دست کم یکی از این حملات به انگیزه دشمنی با مسلمانان صورت گرفته است.

حراست دانشگاه دیگو در ایالت کالیفرنیا در این باره گفت: یکی از دانشجویان محجبه دانشگاه گفته است که در داخل پردیس دانشگاه از سوی دو نفر هدف حمله قرار گرفته و خطاب به وی اظهاراتی درباره ترامپ و مسلمانان به زبان آورده‌اند.

«رونالد بروسارد»، سخنگوی حراست این دانشگاه نیز در این رابطه گفت: افرادی که در این حادثه در حال تحقیق هستند، معتقدند که انگیزه این حمله دشمنی با مسلمانان بوده است.

از طرف دیگر، «جاش مایس» رییس این دانشگاه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: تعبیرهایی که علیه این دانشجو به کار گرفته شده است، نشان می‌دهد که وی به دلیل اعتقادات اسلامی و پوشش اسلامی مورد حمله قرار گرفته است.

بروسارد افزوده است: این دانشجو بلافاصله پس از حمله افراد ناشناس به حراست دانشگاه مراجعه کرده و پس از آن که به همراه  نیروهای حراست دانشگاه به محل بازگشته، متوجه شده است که خودروی وی را نیز ربوده‌اند.

به نوشته ایکنا، در دانشگاه سن خوزه در شمال کارولینا نیز حراست دانشگاه درباره حمله به یک دانشجوی مسلمان محجبه تحقیق کرده است.

مدیریت این دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد: دو مرد با نزدیک شدن به یک دانشجوی دختر، حجاب وی را از پشت کشیدند که باعث شد دچار حالت حفگی شود و کنترل خود را از دست دهد.

از طرف دیگر، بات هاریس سخنگوی حراست این دانشگاه نیز اعلام کرد که تاکنون کسی به ظن دست داشتن در این حمله دستگیر نشده است.

وی افزود: قطعا ما از وقوع چنین وقایعی در پردیس دانشگاه بسیار نگرانیم. کسی نباید با رفتاری مشابه در دانشگاه سن خوزه مواجه شود.

در دانشگاه نیویورک نیز اتحادیه دانشجویان مسلمان روز چهارشنبه نوشتن نام ترامپ روی در نمازخانه ویژه آن‌ها در دانشگاه را محکوم کردند./م

منبع : رسا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين