امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۱ - ۱۷:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

راه درمان آمریکایی‌های پریشان بعد از انتخاب ترامپ

مایکل مور برای تسلی دادن به آمریکایی‌های پریشان راه‌حلی ارائه کرد که شامل اخراج کارشناسان تلویزیونی و تاکید بر رای بالای مردم در کل آمریکا به کلینتون می‌شود.

راه درمان آمریکایی‌های پریشان بعد از انتخاب ترامپ

به گزارش بابل نوین،مستندساز آمریکایی برنده جایزه اسکار برای آمریکایی‌هایی که پس از انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهوری آمریکا پریشان و مضطرب شده‌اند، یک راه‌کار گام به گام ارائه کرد.

مایکل مور از جمله افرادی بود که پیش از انتخابات درباره احتمال بالای رای آوردن ترامپ هشدار داده بود. او که از طرفداران برنی سندرز دیگر نامزد دموکرات ریاست‌جمهوری آمریکا بود، ماه گذشته مستندی با عنوان «سرزمین ترامپ»‌ را به سینما عرضه کرد تا آمریکای پس از رای آوردن ترامپ را به مردم نشان دهد.

این کارگردان اکنون راهنمایی مرحله به مرحله در فیسبوک منتشر کرده است تا راه تسکین یافتن را به آمریکایی‌های مضطرب نشان دهد.

مور در نخستین گام پیشنهاد می‌کند که حزب دموکرات را به مردم بازگردانند. او در این باره نوشت:‌ «حزب دموکرات را گرفته و به مردم بازپس دهید. آن‌ها به شکل ناخوشایندی ناامیدمان کردند.»

این کارگردان در ادامه پیشنهاد کرد تمام کارشناسان تلویزیونی را اخراج کنند. مور در این باره نوشت:‌ «تمام کارشناسان، مسئولان نظرسنجی، افراد مسئول پیش‌بینی انتخابات و همه کسانی که در رسانه‌ها چشم خود را به روی حقایق بستند، اخراج کنید.»

در گام سوم او پیشنهاد می‌کند که سیاسیون دموکرات درست همانگونه که جمهوری‌خواهان اوباما را در تمام مدت ریاست‌جمهوری هدف حملات تند قرار دادند، با دونالد ترامپ برخورد کنند.

کارگردان «بولینگ برای کلمباین» پیش از انتخابات از میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسن و اوهایو به عنوان ایالت‌های کلیدی نام‌ برده بود که در صورت غفلت به «ایالت‌های برگزیت» تبدیل خواهند شد. از قضا پیش‌بینی مور در این باره نیز درست از آب درآمد.

او در ادامه از افرادی که مدام می‌گویند شگفت‌زده شدیم انتقاد کرد و افزود:‌ «انگار شما در یک حباب زندگی می‌کردید و آمریکایی‌ها و ناامیدی‌شان را نمی‌دیدید.»

کارگردان «فانهایت ۱۱/۹» در ادامه به نقش رسانه‌ها در خیزش ترامپ اشاره کرد و گفت نباید در برخورد با او ملایمت به خرج داده شود. او در این باره نوشت:‌ «او هیچ‌گاه شوخی نبود. همانند یک شوخی با او برخورد کردن به او قدرت داد.»

او در پایان مثبت‌اندیشی را به عنوان راه‌حل ارائه می‌کند. او در این باره نوشت:‌ «باید این جمله را به هر کس که دیدید بگویید:‌ «هیلاری کلینتون در مجموع رای بیشتری آورد.» بیشتر آمریکایی‌ها او را به ترامپ ترجیح دادند. نقطه سر خط. این عین حقیقت است. اگر صبح از خواب بیدار شدید و این فکر در سرتان بود که در کشوری به فنا رفته زندگی می‌کنید،‌ در اشتباهید.»/م

منبع : خبرآنلاین

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين