امروز : سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۱ - ۱۷:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران:

به جای اقتصاد دانش بنیان باید به اقتصاد فرهنگ بنیان توجه شود

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران با بیان این‎که به جای اقتصاد دانش بنیان باید به اقتصاد فرهنگ بنیان توجه شود، گفت: فرهنگ مردم باید به سمت کار و تلاش برود تا حمایت از تولید داخلی صورت گیرد.

به گزارش بابل نوین،محمد آقاسی، رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، درباره عملکرد دستگاه‌های اجرایی و دولتی در اقتصاد مقاومتی، یکی از نگران‎های مردم در سال‌های اخیر را مسائل اقتصادی دانست و بیان داشت: براساس افکارسنجی نگرانی مردم در مسائل اقتصادی بیشتر شده است.

وی ادامه داد: خواست مهم مردم از مجلس، فراهم آوردن شرایط اقتصادی است. سال گذشته ۲۲ شاخص استرس‌آور برای مردم توسط مرکز افکارسنجی مورد بررسی قرار گرفت که ۱۰ مورد آن درباره مسائل اقتصادی بود. این نشان می‎دهد مردم درباره مسائل اقتصادی نگرانی بوده و دستگاه‎های حاکمیتی نیز نتوانسته‌اند در زمینه اقتصادی خوب عمل کنند.

آقاسی، دیگر نگرانی مردم را افزایش مفاسد اقتصادی و همچنین عدم برخورد قاطع با این افراد توسط قوای کشور دانست.

رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، با بیان این‎که در زمینه مطالبه سازی گفتمان اقتصاد مقاومتی در عرصه ملی خوب عمل نکرده‌ایم، تصریح کرد: مردم، دستگاه‌های اطلاعرسانی و مسؤولان درباره این موضوع مقصرند.

وی با تأکید بر فهم اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: وقتی درباره اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنیم بیشتر سخنان درباره دانش بنیان شدن اقتصاد بوده و این موضوع نیز خوب است، ولی در صورت بومی شدن می‌تواند مفید باشد. در حالی که اقتصاد دانش بنیان ما بومی نبوده و منتاژی از مسائل خارجی است.

آقاسی تصریح کرد: به جای اقتصاد دانش بنیان باید بیشتر به اقتصاد فرهنگ بنیان توجه شود. یعنی فرهنگ مردم به سمت کار و تلاش برود و به این موضوع نیز اهمیت داده شود؛ چرا که در این صورت از تولید داخلی حمایت می‎شود./

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين