امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/11 - 20:03 ذخیره فایل ارسال به دوستان

چگونه Low power mode یا حالت کم مصرف را در آیفون فعال کنیم؟

۶۵۰x300xiphone-battery.jpg.pagespeed.ic.uveFDObFCY

به گزارش بابل نوین،  اپل، حالت Low power mode (یا حالت کم مصرف باتری) را به آیفون، به عنوان بخشی از از iOS 9 اضافه کرده‌است. هنگامیکه سطح باتری گوشی به بیست درصد برسد، شما امکان فعال کردن حالت کم مصرف را خواهید داشت. همچنانکه قبل از رسیدن به بیست درصد میزان باتری، شما می‌توانید این حالت را برای کاهش مصرف باتری فعال نمایید.

این ویژگی، تنظیماتی را تغییر خواهد داد که معمولاً مردم برای کاهش مصرف باتری آیفون تغییر می‌دادند. به هر دلیل، حالت کم مصرف فقط روی آیفون‌ها وجود دارد و نه بر روی آیپدها.

چگونه Low power mode یا حالت کم مصرف را فعال یا غیرفعال نماییم؟

هنگامی‌که از میزان باتری آیفون شما فقط بیست درصد باقی بماند، پیغام Low power mode یا حالت کم مصرف، نمایش داده‌خواهد شد و آیفون شما، شما را از امکاناتی که موقتاً غیرفعال خواهند شد، آگاه خواهد کرد. شما می‌توانید برای ادامه کار، و فعال شدن حالت کم مصرف، “Continue” (ادامه) و برای جلوگیری از فعال شدن این حالت، “Cancel” ( لغو) را انتخاب نمایید. بنابر گزارش‌ها، حالت کم مصرف می‌تواند، از یک تا سه ساعت به عمر باتزی آیفون شما اضافه کند.

شما همچنان می‌توانید Low power mode یا حالت کم مصرف را هر زمان که دوست داشتید فعال نمایید. برای مثال، فکر کنید یک روز می‌دانید که برای مدت زمان طولانی به پریز برق دسترسی نخواهید داشت. برای این منظور، به بخش Setting بروید و در پایین صفحه بر روی Battery کلیک کنید و دکمه‌ی Low power mode را انتخاب کنید تا حالت کم مصرف فعال شود. در این حالت نشانگر باتری، در استتوس‌بار، به رنگ زرد در خواهد آمد.

زمانی‌که شارژ آیفون شما به حد مشخصی برسد، به‌صورت خودکار، حالت کم مصرف غیرفعال خواهد شد. حالت کم مصرف، یک حالت موقتی‌ست و تا زمانی ادامه خواهد داشت که آیفون شارژ مناسب داشته باشد.

ximg_55fdd0e6d231f.png.pagespeed.ic.n5iNi7vY1I

 

Low power mode یا حالت کم مصرف، چه کاری انجام می‌دهد؟

Low power mode چند کار را برای صرفه‌جویی در مصرف باتری انجام می‌دهد و به صورت خودکار، یک سری تنظیمات را برای کاهش مصرف باتری تغییر می‌دهد، ازجمله: غیرفعال کردن دریافت خودکار ایمیل، کاهش دادن نور صفحه نمایش، اتوماتیک قفل کردن گوشی و سریعتر خاموش کردن صفحه نمایش همچنین اپلیکیشن‌ها تشخیص می‌دهند که حالت کم مصرف فعال شده و به صورت خودکار انیمیشن‌ها و سایر امکاناتی که مصرف بالایی دارند را غیرفعال می‌کنند.

افکت‌های تصویری و وال‌پیپرهای متحرک نیز غیرفعال می‌شوند. فعالیت‌ها و کارهای شبکه، که در Background (پس‌زمینه)  انجام می‌شوند متوقف خواهند شد تا از مصرف باتری توسط فعالیت‌های غیر ضروری در پس‌زمینه جلوگیری شود. آیفون حتی، کارکرد CPU و GPU را کاهش می‌دهد و پردازش اطلاعات با سرعت کمتری انجام می‌گیرد؛ اما طول عمر باتری بیشتر می‌شود. آزمایش‌ها نشان می‌دهد وقتی که حالت کم مصرف فعال است، آیفون، حدود چهل درصد کند می‌شود.

Low power mode یا حالت کم مصرف، حالتی تهاجمی است و به همین دلیل همیشه فعال نیست. این حالت کمک می‌کند که مصرف باتری کاهش یابد اما شما دوست نخواهید داشت که همیشه آن‌را فعال کنید.

ximg_55fdd11539494.png.pagespeed.ic.ftqbw-ybug

چگونه برخی از این تنظیمات را برای همیشه تغییر دهیم؟

باوجود این‌که شما نمی‌توانید حالت کم مصرف را برای همیشه فعال کنید، اما می‌توانید بعضی از تغییراتی که حالت کم مصرف در تنظیمات گوشی ایجاد می‌کند را برای همیشه تغییر دهید. شما همچنین می‌توانید در بخش تنظیمات باتری، اپلیکیشن‌هایی که بیشترین میزان باتری را مصرف می‌کنند ببینید و نسبت به حذف یا تغییر تنظیمات آن‌ها اقدام کنید.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين