امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ - ۹:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان:

خوشحالم با روسیه همگروه شدیم

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران گفت: خوشحالم که ملی پوشان کشورمان با تیم خوب و قدرتمند روسیه در تورنمنت بین المللی جام الروسا همگروه شدند.

به گزارش بابل نوین، حمید باوفا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف اصلی ما برای حضور در روسیه سنجش توانایی ملی پوشان جوان است و برایمان مهم نیست که با چه تیمی همگروه شدیم و هر چند دوست داشتم که ملی پوشان با تیم قدرتمند روسیه نیز روبرو شوند چرا که هر قدر فرنگی کاران جوان بتوانند با کشتی گیران خوب دنیا روبرو شوند در مسابقات مهمی چون آسیایی و جهانی مشکلی نخواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات در رده سنی زیر ۲۳ سال برگزار می شود، خاطر نشان کرد: به دلیل برگزاری مسابقات دیگری در داخل و یا در سایر کشورها همه فرنگی کاران مطرحی چون رامین طاهری و رسول گرمسیری را نتوانستیم با خود به همراه داشته باشیم و از سوی دیگر حسین و حسن فروزنده نیز چندی پیش همراه با تیم نوجوانان در مسابقات جهانی شرکت کردند و بقیه نفرات تیم ما بسیار جوان هستند و فکر می کنم این تورنمنت محک خوبی برای آنان خواهد بود.
سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ادامه داد: روسیه با بیشتر ظرفیت های خود در این رده سنی شرکت خواهد کرد و در سنگین وزن سیمینوف دارنده مدال برنز المپیک و در وزن ۸۵ کیلوگرم نفر دوم تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان حضور دارند و سایر نفرات هم تیم ملی جوانان این کشور را تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: البته ما نیز به دلیل مشکلات خروجی آرمان علیزاده دارنده مدال برنز جوانان جهان در وزن ۸۵ کیلوگرم، محمد علی گرایی را در وزن ۶۶ کیلوگرم و دیگر نماینده کشورمان در وزن ۵۹ کیلوگرم نتوانستیم آنها را با خود به همراه داشته باشیم و ترکیب تیم هفته آخر تغییر کرد و با وجود همه مشکلات خوشحالیم که در روسیه حضور پیدا کرده ایم چرا حضور در چنین تورنمنت هایی به بالا رفتن سطح فنی ملی پوشان کمک خواهد کرد.
باوفا در خصوص برنامه تیم کشتی فرنگی جوانان در سال جاری برای حضور در تورنمنت های بین المللی گفت: حضور در تورنمنت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی و مسابقات بین المللی در بلغارستان و جمهوری آذربایجان از دیگر برنامه های تیم جوانان است تا با حضور در این مسابقات تنور رقابت بین فرنگی کاران جوان را گرم نگه داریم و بتوانیم در هر وزن چندین فرنگی کار آماده را داشته باشیم که همه این موارد کمک می کند تا در آینده تیم ملی بزرگسالان قوی داشته باشیم.
رقابت های بین المللی کشتی جام الروسا روسیه روزهای شنبه و یکشنبه با حضور شش تیم روسیه، ترکیه، بلاروس، ایران، جمهوری آذربایجان و ازبکستان در رده سنی زیر ۲۳ سال و به صورت تیم به تیم برگزار می شود.
در کشتی آزاد و در گروه یک تیم های روسیه، ترکیه و بلاروس و در گروه دوم نیز ایران، جمهوری آذربایجان و ازبکستان حضور دارند.
در کشتی فرنگی نیز در گروه یک ایران، ازبکستان و روسیه و در گروه دوم نیز تیم های بلاروس و جمهوری آذربایجان با یکدیگر رقابت می کنند.
براساس برنامه اعلام شده صبح روز شنبه تیم های منتخب کشتی آزاد و فرنگی به ترتیب برابر تیم های کشتی آزاد و فرنگی ازبکستان قرار خواهند گرفت و بعدازظهر نیز تیم کشتی آزاد مقابل جمهوری آذربایجان و تیم فرنگی نیز با تیم قدرتمند روسیه مبارزه خواهند کرد.
تیم های نخست هر گروه به دیدار فینال راه خواهند یافت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين