امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/12 - 12:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گفتمان حسینی، گفتمانی غالب در عرصه جهانی است

به گزارش بابل نوین،حجت الاسلام جلیل درویشی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فرارسیدن اربعین گفت: بی شک پیاده روی عظیم زائرین امام حسین(ع) مهر بطلان بر پیکره استکبار جهانی و استکبار است.

وی با بیان اینکه استکبار هر چه تلاش و سرمایه گذاری می کند برای از بین بردن محبان اهل بیت(ع) و محو کردن ولایت ائمه معصومین(ع) موفق نمی شود و در باتلاق فرو می رود افزود: امروز یکی از ارزش های دینی که تمام بافته های آنان را زیرپا گذاشته پیاده روی ملت انقلابی ایران و کشورهای اسلامی در روز اربعین سرور و سالار شهیدان است.

استاد حوزه و دانشگاه به حضور میلیونی مسلمانان در پیاده روی اربعین و افزایش قابل توجه مسلمانان در مراسم اربعین اشاره کرد و ابراز داشت: هر ساله جمعیت کثیری از مسلمان و غیر مسلمان به این مراسم معنوی افزوده می شود تا به دشمنان اعلام کنند که هدف از پیاده روی اعلام حضور نیست بلکه اعلام آمادگی و انزجار و برائت جستن از دشمنان اهل بیت(ع)است تا کشورهایی همچون عربستان کودک کش بداند که امروز نه زینب(س) در سوریه و نه امام حسین(ع) در کربلا تنها هستند و نه محبان اهل بیت(ع)ترسی از دشمنان دارند و به یقین باید گفت همه این دوستداران اهل بیت(ع) زهیر و حبیب بن مظاهر زمانند.

حجت الاسلام درویشی، همایش عظیم اربعین حسینی را نماد همدلی و همزبانی دنیای اسلام خواند و تصریح کرد: حضور میلیونی عاشقان امام حسین(ع) در اربعین حسینی بازتاب جهانی دارد و نشان دهنده اوج وحدت و همدلی امت اسلامی است.

وی بیان کرد: باید اقتدار ایران اسلامی را در این اجتماع میلیونی به دنیا نشان دهیم و بهترین اربعین را از نظر امنیت و آرامش داشته باشیم.

مدرس حوزه علمیه، پیاده روی اربعین حسینی را نماد وحدت در جهان اسلام نامید و تأکید کرد: حضور اهل تسنن و شیعیان در کنار یکدیگر در پیاده روی اربعین حسینی نشان دهنده اثر عمیق فرهنگ عاشورا و احساس نیاز همه افراد به این فرهنگ دارد.

حجت الاسلام درویشی با اشاره به این که دنیا خون پاک امام حسین(ع) چراغ هدایت بشریت شده است، افزود: امروز گفتمان حسینی به یک گفتمان غالب در عرصه جهانی تبدیل شده است.

وی در پایان بر ضرورت جهانی سازی فرهنگ عاشورا با بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور تأکید کرد و ابراز داشت: تنها اکتفا کردن به مصادیق عزاداری کافی نیست، باید تلاش کنیم فرهنگ حسینی را جهانی کنیم./م

منبع : رسا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين