امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ - ۲۲:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

راه‌اندازی ۹ مرکز زایمان استاندارد در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه‌اندازی 9 مرکز زایمان استاندارد در این استان خبر داد.

به گزارش بابل نوین، جان‌بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: بر خلاف زمان گذشته که در یک اتاق چند زائو با همدیگر بودند اما در حال حاضر برای کاهش استرس زایمان برای مادر، یک اتاق برای هر فرد همراه با خانواده آن فرد درنظر گرفته شده و مامای مورد اعتمادش زایمان را انجام می‌دهد.

وی علت دوری از زایمان طبیعی را در مادران به دلیل ترس از فشار زایمان دانست و افزود: اگر بتوانیم مشکلات، فشارها و ترس از زایمان طبیعی را در بین مادران باردار رفع کنیم زایمان طبیعی در بین مادران افزایش می‌یاید چراکه زایمان طبیعی هم برای مادر و هم برای جنین بسیار مفید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: در بیمارستان فریدونکنار ۴۴ اتاق زایمان مجزا در دستور کار قرار گرفت که بیش از نیمی از آن بهره‌برداری شد اما مابقی تا پایان سال افتتاح می‌شود که در این حالت حدود ۹ مرکز زایمان استاندارد زایمان طبیعی در استان راه‌اندازی می‌شود.

جان‌بابایی گفت: فریدونکنار نخستین مرکزی است که با این امکانات آماده شده است اما در شهرستان‌های دیگر نیز در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود.

وی افزود: این بیمارستان مامایی استاندارهای لازم را از جمله دارا بودن دو تخت همراه با امکانات مختلف برای همراه و بیمار وجود دارد و مانیتورینگ نیز برای تحت نظر گرفتن مادر و جنین نیز وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: از جمله مهم‌ترین مشکلات در گذشته فراهم نبودن زیرساخت‌ها و همچنین آموزش ماماها بود که در حال حاضر این مشکلات رفع شد.

جان‌بابایی در پایان مهم‌ترین دغدغه‌های حال حاضر را همکاری مردم دانست و گفت: در گذشته این امکانات برای مردم فراهم نبود اما با ایجاد زیرساخت‌ها توانستیم این مشکلات را رفع کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين