امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ - ۲۳:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شاهکار جدید فدراسیون فوتبال؛ «شنبه یکشنبه» در تیم جوانان ایران

در ادامه مشکل البسه تیم‌های ملی فوتبال ایران، این بار تیم جوانان با بی‌توجهی فدراسیون فوتبال با شرایطی خاص و البته بد به تورنمنت کره‌جنوبی اعزام شد.

به گزارش بابل نوین، تیم فوتبال جوانان کشورمان شاهکاری انجام داد. تیمی که با هدایت امیرحسین پیروانی به ۱۶ سال ناکامی برای رسیدن به جام جهانی پایان داد و بازیکنان جوان این تیم توانایی‌های خود را نشان دادند؛ تیمی که به مقام سوم مشترکی رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در بحرین رسید تا نمایش خوب این تیم باعث شود به تورنمنت چهارجانبه کره‌جنوبی دعوت شود. کشوری که میزبان جام جهانی ۲۰۱۷ جوانان است و جوانان ایران را به تورنمنتی خوب با حضور تیم‌های نیجریه و انگلیس دعوت کرد.

حضور تیم جوانان کشورمان در این تورنمنت و پشتیبانی فدراسیون برای اعزام این تیم به کره‌جنوبی اتفاقی بسیار خوب بود که مشخصاً در آینده به سود فوتبال ایران خواهد شد چرا که بازیکنان جوان با کسب تجربه در چنین مسابقاتی می‌توانند آینده فوتبال ایران را رقم بزنند، اما گاهی اتفاقاتی رخ می‌دهد که شأن یک تیم حفظ نمی‌شود.

در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که حتی تیم‌های لیگ دو و سه فوتبال کشورمان هم که اخیراً بسیاری از آنها را در جام حذفی دیده‌ایم، لباس‌های یکدست به تن می‌کنند. از بازیکنان گرفته تا کادرفنی همه لباس‌های یکدستی به تن دارند، اما متأسفانه فدراسیون فوتبال شاهکاری جدیدی رقم زده است. تیم جوانان در شرایطی به کره‌جنوبی اعزام شده که بازیکنان این تیم و کادرفنی لباس‌های از همه رنگ و از همه مارک به تن دارند و به نظر می‌رسد فدراسیون توجهی به حفظ شأن این تیم که شاهکار کرده و جهانی شده است ندارد.

در تصاویری که از بازی امروز (شنبه) تیم ایران و انگلیس منتشر شده، بازیکنان لباس‌های سفید رنگ شرکت جیووا را به تن دارند که البته روی لوگوی آن با برچسب پوشانده شده است. شرکتی که فدراسیون اخیراً قراردادش را با آن فسخ کرده، اما هنوز از لباس‌هایش استفاده می‌شود. این در حالی است که گرمکن بازیکنان برای شرکت آل اشپورت است که از پایان قرارداد و همکاری فدراسیون با این شرکت نزدیک به یک سال می‌گذرد.

نیمکت تیم ملی شرایطی بدتر از این دارد. برخی از اعضای کادرفنی لباس‌های آل‌اشپورت به تن دارند و برخی دیگر لباس‌های جیووا به تن کرده‌اند و البته بدتر از آن اینکه لباس‌ها از مدل‌ها و با رنگ‌های مختلف است.

نکته و سؤال پایانی اینکه صِرف اینکه این تیم نام جوانان را یدک می‌کشد، باعث بی‌توجهی به این تیم می‌شود؟ اینکه کشورهای دیگر بازیکنان و مربیان ایران را با مارک و برندهای مختلف (شنبه، یکشنبه پوشیدن) ببینند، وجهه بدی از ایران در اذهان به جا نمی‌گذارد؟

* انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين